Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Kalendarz

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Damasławskie Wieści

goniec gminny

Licznik odwiedzin

Podsumowanie obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Dnia 22 lutego br. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. B. Zielińskiego w Wągrowcu odbyła się uroczystą sesję Rady Powiatu Wągrowieckiego.
Na zaproszenie Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca i Przewodniczącej Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzaty Osuch odpowiedziała również delegacja z Gminy Damasławek na czele z Wójtem Gminy Damasławek Cyprianem Wieczorkiem. W czasie sesji zebrani mogli m. in. obejrzeć prezentację podsumowując obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Na ręce obecnych włodarzy miast i gmin Starosta i Przewodnicząca Rady Powiatu, przekazali pamiątki pokoleniowe, jako wyraz podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację minionych obchodów setnych rocznic, a także dla mieszkańców miast i gmin powiatu wągrowieckiego za udział w tych obchodach. W Kapsułach Czasu, umieszczono kopie aktu powołującego Honorowy Komitet, pamiątkowe zdjęcie Komitetu, Apel Pamięci Rady Powiatu oraz nośnik z filmem podsumowującym obchody setnych rocznic.

Była to również okazja dla włodarzy do uhonorowania osób zaangażowanych w przygotowanie uroczystości. Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek wręczył okolicznościowe podziękowania: Anecie Jung, Sławomirowi Bukowi, Maciejowi Przybylskiemu, Tadeuszowi Broniarczykowi oraz Bolesławowi Szmani. 

Zaproszeni goście mogli zapoznać się z ekspozycją okolicznościową w holu szkoły oraz wpisać się do pamiątkowej księgi. W części artystycznej, w uroczystym koncercie, przed wszystkimi zgromadzonymi wystąpili uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu.

 

Foto (1)

Zdjęcie 1 z 7

Foto. Powiat Wągrowiecki

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone