Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Licznik odwiedzin

POLSKA ŚWIATŁOCZUŁA – Projekcja filmu „Konwój”.

 

PS_plakat

Plakat informacyjny.

 

KONWOJ_OficjalnyPlakat

Oficjalny plakat.

 

Polska Światłoczuła wyrusza w trasę z filmem „Konwój” i reżyserem Maciejem Żakiem. Przed nimi 6 dni podróży, 5 miejscowości w zachodniej Polsce i prawie 1000 km do zrobienia. Tym razem światłoczuła ekipa odwiedzi między innymi Miłosław, Siedlec i Damasławek, gdzie zorganizuje bezpłatne projekcje.

 

Polska Światłoczuła to projekt, który powstał, aby ułatwić dostęp do dobrego polskiego filmu, a także zburzyć dystans między widzem i twórcą. Co miesiąc wyrusza w trasę w inny zakątek Polski, by promować kulturę i przybliżać kino. „Konwój” w reżyserii Macieja Żaka to kolejny światłoczuły film, który wyruszy w trasę po Polsce.

 

„Konwój” łączy artystyczny kunszt z zachowaniem wszystkich zalet filmów kryminalnych: napięcia, atmosfery, zwrotów akcji i moralnie ambiwalentnych postaci, którym potrafimy współczuć i kibicować, tylko po to, by w kolejnej scenie nimi gardzić i życzyć im najgorszego. Doskonały thriller opowiada o dyrektorze więzienia Nowackim (Janusz Gajos), który sprowadza doświadczonego i zgorzkniałego strażnika Zawadę (Robert Więckiewicz), by ten przetransportował niebezpiecznego więźnia (Ireneusz Czop) z aresztu do szpitala psychiatrycznego. W skład konwoju niespodziewanie wchodzi też jego własny zięć (Tomasz Ziętek) i milczący antyterrorysta (Łukasz Simlat). Napięcie buduje się od pierwszych scen i tylko wzrasta, kiedy pięć kompletnie różnych postaci zostaje zamkniętych w ciasnej metalowej puszce samochodu opancerzonego, który, co widać od razu, nie zmierza w kierunku happy endu.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Maciejem Żakiem, twórcom takich filmów jak „Ławeczka” czy „Supermarket”. Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję, by podzielić się przemyśleniami na temat filmu, wysłuchać opowieści o kulisach jego powstawania, a także zadać pytania. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła

Polska Światłoczuła, to projekt kina objazdowego docierającego z polskimi filmami i ich twórcami do miejscowości pozbawionych kin. Autorami projektu jest Dorota Kędzierzawska (reżyser) i Artur Reinhart (operator). Działamy już od 2011 roku, a szczegóły projektu można podejrzeć na naszej stronie internetowej: > tutaj.


KONWÓJ – Oficjalny Pressbook

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone