« Lis

Goniec gminny

Profil zaufany – informacja.

Uprzejmie informujemy, że w Urzędzie Gminy Damasławek (pokój nr 1) istnieje możliwość potwierdzenia profilu zaufanego.

logo_profil_zaufany_RGB

Profil zaufany jest to rodzaj podpisu elektronicznego, który zastępuje bezpieczny e-podpis w kontaktach z administracją i umożliwia weryfikację tożsamości. Dzięki niemu wybrane sprawy urzędowe można załatwić bez wychodzenia z domu. Profil zaufany jest bezpłatny.

Jak założyć PROFIL ZAUFANY? Aby założyć profil zaufany należy zarejestrować swoje konto na portalu ePUAP (www.epuap.gov.pl). Z konta użytkownika należy wysłać wniosek o założenie profilu zaufanego. Po wysłaniu wniosku mamy 14 dni na wizytę w wybranym punkcie potwierdzającym profil w celu potwierdzenia tożsamości. To jedyna konieczna wizyta w urzędzie. Od momentu potwierdzenia tożsamości i uaktywnienia profilu zaufanego użytkownik może posługiwać się nim w komunikacji z różnymi instytucjami.

ZAŁĄCZNIK:

www.dreamsart.pl