Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Kalendarz

Listopad 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Damasławskie Wieści

goniec gminny

Licznik odwiedzin

Programu profilaktyki w zakresie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV

 

ZAPROSZENIE

 

Przychodnia „EDICTUM” Sp. z o.o. jako realizator „Programu profilaktyki w zakresie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV typ 6,11,16,18,31,33,45,52 i 58 w powiecie wągrowieckim na lata 2018-2022” finansowanego w 50% ze środków budżetu Powiatu Wągrowieckiego oraz w 50% z budżetów Gminy Miejskiej Wągrowiec, Gminy Wągrowiec, Gminy Damasławek, Miasta i Gminy Gołańcz, Gminy Mieścisko, Miasta i Gminy Skoki, Gminy Wapno, zaprasza na drugą dawkę (dodatkowy termin) szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnemu za powstawanie raka szyjki macicy i innych nowotworów w obrębie narządów moczowo – płciowych oraz głowy i szyi dziewczynki z rocznika 2006, które z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie mogły przyjąć szczepienia w pierwszym wyznaczonym terminie.

Szczepienia odbędą się według poniższego harmonogramu:

 

II dawka (drugi termin): 30.04.2020 (czwartek)

 godz.: 10:00-12:00         

Szkoła Podstawowa Nr 2,

Krótka 4, 62-100 Wągrowiec

 

WAŻNE!

 • Szczegółowe informacje dotyczące szczepienia można uzyskać od realizatora programu szczepień EDICTUM Sp. z o.o. ul. A. Mickiewicza 31 60-835 Poznań od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 61 847 04 54;
 • Na szczepienie proszę zabrać książeczkę zdrowia córki;
 • Dziewczynki przychodzą na szczepienie pod opieką rodzica/opiekuna prawnego lub osoby pełnoletniej;
 • Szczepienia będą się odbywały w gabinecie pielęgniarki szkolnej na terenie szkoły;
 • Z uwagi na wprowadzony w kraju stan epidemii i związane z nim obostrzenia dotyczące m.in. wykonywania szczepień profilaktycznych zmuszeni jesteśmy przebieg szczepień dostosować do obowiązujących przepisów. Wobec powyższego bardzo prosimy o oczekiwanie na wejście do gabinetu pielęgniarki szkolnej przed budynkiem szkolnym, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, tj. zachowania min. 2 metrów odległości od innych oczekujących. Do gabinetu prosimy wchodzić pojedynczo (tzn. jedno dziecko i jeden rodzic/opiekun), zachowując wymagane odległości, oraz stosując środki ostrożności          w postaci maseczek ochronnych oraz o ile to możliwe rękawiczek jednorazowych. Czas przewidziany na podanie szczepień zostanie dostosowany do obowiązujących rygorów oraz ilości osób, które zgłoszą się na szczepienie. Wszyscy chętni zostaną przez zespół szczepiący przebadani i w przypadku braku przeciwwskazań zaszczepieni.    

 

Serdecznie zapraszamy

dr n. med. Maria Marcinkowska

 

 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE WYKONYWANIA SZCZEPIEŃ W CZASIE PANDEMII COVID-19

 Zarząd Edictum Sp. z o.o. w nawiązaniu do rekomendacji Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz konsultantów krajowych w dziedzinie epidemiologii, medycyny rodzinnej, neonatologii i pediatrii dotyczących zasad bezpieczeństwa, jakie należy zachować w czasie szczepienia w okresie pandemii koronawirusa SARS-COV-2 informuje, iż podczas szczepień drugą dawką szczepionki przeciwko HPV zostaną zachowane wszystkie wymagane zasady bezpieczeństwa przeciwepidemicznego, ze szczególnym uwzględnieniem:

 • stosowania ogólnie zalecanych środków ochrony w pomieszczeniu, w którym wykonywane będą szczepienia (używanie przez personel maseczek na usta i nos oraz rękawiczek jednorazowych, jako uzupełnienia standardowej higieny rąk),
 • personel medyczny zachowa wszystkie zasady dotyczące zapobiegania zakażeniom przenoszonym drogą kropelkową lub bezpośredniego kontaktu – higiena rąk, przyjmowanie w odzieży ochronnej, która nie miała kontaktu z pacjentami z objawami ostrej infekcji, dezynfekcja powierzchni, z którymi styka się pacjent (kozetka, krzesło, klamki) po każdym pacjencie,
 • szczepienia będą wykonywane w przeznaczonym do tego pomieszczeniu (gabinet pielęgniarki szkolnej),
 • dzieci będą przychodzić na szczepienia z jednym zdrowym opiekunem na określoną godzinę,
 • zostaną przeprowadzone wywiady dotyczące stanu zdrowia dzieci, rodziców/opiekunów, oraz pozostałych domowników,
 • dzieci z rodzicami/opiekunami prawnymi w oczekiwaniu na wejście na teren budynku szkolnego oraz gabinetu pielęgniarskiego oczekiwać będą przed budynkiem szkolnym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, tj. z zachowaniem bezpiecznej odległości (min. 2 metry), oraz stosując środki ostrożności w postaci maseczek ochronnych oraz o ile to możliwe, rękawiczek jednorazowych.

 

Z wyrazami szacunku

dr n. med. Maria Marcinkowska

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone