Kwiecień 2018
« Mar

Goniec gminny

Przedsięwzięcia związane z obchodami rocznicy stulecia odzyskania niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku.

PRZEDSIĘWZIĘCIA ZWIĄZANE Z OBCHODAMI ROCZNICY STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ POWSZECHNYCH IM. PIERWSZYCH PIASTÓW W DAMASŁAWKU

W miesiącu październiku 2017 r. zorganizowano:
1) Konkursy na zakładkę do książki i na kartkę pocztową (związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918/1919).

W tym miesiącu uczniowie klas IV brali udział w poszukiwaniu i porządkowaniu mogił oraz grobów powstańców wielkopolskich i osób zasłużonych na cmentarzach znajdujących się
na terenie gminy Damasławek. Uczniowie zapalili symboliczne znicze.

W miesiącu grudniu 2017 r. zorganizowano:
1) X Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – „Tobie Polsko
ta kropla krwi wrzącej” – etap szkolny,
2) XXII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce- etap szkolny.
Uczniowie brali udział w okolicznościowym raucie zorganizowanym przez Towarzystwo Sympatyków Ziemi Damasławskiej.
Od stycznia 2018 r. w szkole trwają lekcje wychowawcze pod tytułem „Powstanie Wielkopolskie w 10 minut”.

W miesiącu marcu 2018 r. zorganizowano:
1) XXII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce – etap powiatowy,
2) Konkurs historyczny „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 (organizowany przez Stowarzyszenie „Dolina Wełny”) – etap szkolny,
3) X Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – „Tobie Polsko
ta kropla krwi wrzącej”- etap wojewódzki.

Nazwa skweru przy ulicy Żnińskiej w Damasławku

Loading ... Loading ...