Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Goniec gminny

goniec gminny

Licznik odwiedzin

Przedszkole Publiczne w Damasławku – aktualności.

 

Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu. 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Jak co roku pierwsze tygodnie września upłynęły na adaptacji małych przedszkolaków z nowym otoczeniem, a starsze dzieci wróciły z uśmiechem na twarzy do swoich koleżanek i kolegów.

Od tego roku w naszym przedszkolu został otwarty oddział unijny dla dzieci 3-4 letnich. Wychowawcą tej grupy jest pani Agnieszka Kokowska i pani Żaneta Bąkowska. Dla dzieci z oddziału unijnego organizowane są nieodpłatne zajęcia dodatkowe dla całej grupy takie jak:

– zajęcia korekcyjno- kompensacyjne p. M. Chosińska

– zajęcia logopedyczne p. K. Busz

– zajęcia z rytmiki p. M. Jarmuż

– zajęcia z psychologiem p. A. Godawa

– zajęcia z specjalistą żywienia p. M. Walkowiak

– język angielski p. S. Kossowicz

Dzięki unijnym pieniądzom można było sfinansować powstanie grupy przedszkolnej od A do Z.

W ostatnich dniach nasze najstarsze przedszkolaki odwiedziły wysypisko śmieci w Toniszewie. Celem tej wycieczki było pokazanie co się dzieję ze śmieciami które na co dzień wytwarzamy zwrócenie uwagi na potrzebę segregacji i dbania o czystość swojego otoczenia.

Natomiast najmłodsze dzieci z grupy „Żabki” wychowawca p. Romana Mróz gościły przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda ubiór wojskowy oraz wysłuchać jak wygląda praca w wojsku. Największą atrakcją było oglądanie wozu wojskowego. Od gości dzieci otrzymały prezenty w formie odblasków. W najbliższym czasie w przedszkolu będzie organizowany Dzień Pieczonego Ziemniaka oraz Dzień Dyni. Wszystkie przedszkolaki przygotowują się do najważniejszej uroczystości jaką będzie Pasowanie na Przedszkolaka organizowane w połowie października.  

 

Oliwia Rabinek

Marta Imbiorowicz

 


 

JESTEŚMY  BEZPIECZNI NA DRODZE

 

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy Motylki z naszego przedszkola rozmawiały o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Było przy tym wiele wspólnej zabawy i radości. Podsumowaniem zdobytej wiedzy była praca plastyczna pt. „Sygnalizator”. Następnie udaliśmy się na spacer po okolicy. Podczas spaceru dzieci utrwaliły zasady poruszania się po chodniku jego prawą stroną. Zapoznały się także z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych, np. znakiem Stop i przejście dla pieszych oraz skrzyżowaniem z światłami. Przechodziliśmy także na przejściu dla pieszych na drugą stronę chodnika z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

 

Gminy partnerskie

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
8.30-16.30
wtorek-piątek:
7.30-15.30

Jak do nas dojechać?

Pogoda

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone