Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Kalendarz

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Damasławskie Wieści

goniec gminny

Licznik odwiedzin

Przedszkole Publiczne w Damasławku – informacje.

Dnia 27 listopada przedszkolaki pierwszy raz przekroczyły próg nowego przedszkola. Były zachwycone nowymi salami oraz wielkością nowego budynku w którym mieszczą się wszystkie oddziały przedszkolne. Dzięki tej rozbudowie ułatwi to pracę nauczycieli oraz zapewni lepszy komfort i bezpieczeństwo dzieci. Serdecznie chcielibyśmy podziękować dyrektorom i pracownikom Zespołu Szkół Powszechnych w Damasławku za gościnę i miło spędzony czas oraz rodzicom za pomoc w przeprowadzce do nowego przedszkola. Oficjalne otwarcie przedszkola odbyło się 13 grudnia w towarzyskie zaproszonych gości oraz przedszkolaków.

Nasze przedszkolaki jak co roku uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Zostaliśmy również zaproszeni przez Publiczną Bibliotekę w Niemczynie na spektakl teatralny pt. „Reksio”. Bajka nauczyła, że warto mieć obok siebie przyjaciół, na których zawsze można liczyć. Dzieci chętnie brały udział we wspólnej zabawie na scenie.

Przedszkolaki w „Andrzejki” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań odbyły się następujące wróżby:  laliśmy wosk, układaliśmy buciki, rzucaliśmy monetą do wody, przepowiadaliśmy przyszłość. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek.

Grudzień to czas oczekiwania na Świętego Mikołaja. Dzieci z błyskiem w oku spoglądały w okno czekając na Mikołaja, który pozostawił im słodki upominek. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Z tej okazji wybraliśmy się na wycieczkę do Wągrowca na bajkę pt. „Święty Mikołaj dla wszystkich”.

Przedszkolaki z Niemczyna i Damasławka uczestniczyli także w wycieczce do kina na spektakl teatralny pt. „Kot w Butach” oraz odwiedziliśmy fabrykę bombek w Gnieźnie gdzie poznaliśmy etapy produkcji bombek choinkowych.

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia chcielibyśmy życzyć wszystkim zdrowych, spokojnych świąt, spędzonych w gronie najbliższych oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Marta Imbiorowicz

Oliwia Rabinek

 

GALERIA

Foto (1)

Zdjęcie 1 z 20

Foto. Przedszkole Publiczne w Damasławku.

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone