wrzesień 2021

Przypomnienie zasad zbierania odpadów komunalnych obowiązujących na terenie Gminy Damasławek.

Urząd Gminy Damasławek przypomina, że odpady zbierane selektywnie tj.

• papier i makulatura,
  • tworzywa sztuczne, metale, odpady wielomateriałowe, odzież i tekstylia,
  • szkło białe i kolorowe,
  • odpady ulegające biodegradacji,

powinny być zbierane w workach przeznaczonych do danego rodzaju odpadu. Zasady segregacji i zbierania odpadów szczegółowo reguluje § 8 ust. 1 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Damasławek:

Odpady komunalne zbierane w sposób selektywny w zabudowie jednorodzinnej, należy gromadzić w workach foliowych lub pojemnikach wyłącznie do tego celu przeznaczonych, o ujednoliconych kolorach i minimalnych pojemnościach uwzględniających następujące normy:

1) z przeznaczeniem na papier i tekturę w kolorze niebieskim o pojemności 120 l,

2) z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal, odzież
i tekstylia w kolorze żółtym o pojemności 120 l,

3) z przeznaczeniem na szkło białe i kolorowe w kolorze białym  lub zielonym o pojemności 120 l,

4) z przeznaczeniem na odpady biodegradowalne w tym odpady zielone (usunięte chwasty, liście, skoszona trawa, drobne gałęzie drzew i krzewów oraz zielone części roślin) w kolorze brązowym o pojemności 120 l.

Przypominamy, że wystawienie odpadów w workach innych niż przeznaczone do danego rodzaju odpadu, może skutkować brakiem ich odbioru przez firmę wywozową.

Wszyscy mieszkańcy Gminy Damasławek, mogą bezpłatnie otrzymać worki do segregacji odpadów w Urzędzie Gminy Damasławek lub w siedzibie firmy REMONDIS w Wągrowcu przy ul. Skockiej 13A.

Jak-segregować-odpady