Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Licznik odwiedzin

Spotkanie Mikołajkowe oraz 15 rocznica istnienia Stowarzyszenia „Iskra Nadziei”.

 

 

Dnia 5 grudnia 2015 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Damasławku odbyło się wyjątkowe spotkanie Mikołajkowe, zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskra Nadziei” połączone z obchodami jubileuszu 15 – lecia istnienia Stowarzyszenia.

W uroczystości jubileuszowo – mikołajkowej oprócz zarządu w osobach Prezes Pani Joanna Szyperskiej, Wiceprezes Pani Bożeny Kierny, Skarbnika Pani Doroty Sosińskiej, Kronikarza Pani Renaty Tęczy, członków Stowarzyszenia, których obecnie jest czterdziestu, udział wzięli również zaproszeni goście. Są to osoby bez pomocy, których Stowarzyszenie prawdopodobnie nie funkcjonowałoby tak jak w tej chwili.

To dzięki Ich życzliwości i hojności „Iskra Nadziei” realizuje swe cele. Prezes Stowarzyszenia Pani Joanna Szyperska złożyła uroczyste podziękowania oraz obdarowała zaproszonych gości i sponsorów symbolicznymi upominkami. Podczas uroczystości Pani Prezes przedstawiła historię i działalność Stowarzyszenia w ciągu ostatnich 15 lat. Członkowie Stowarzyszenia kilkanaście razy brali udział w wyjazdach integracyjnych i turnusach rehabilitacyjnych. Organizowane były koncerty charytatywne oraz loterie fantowe. Nieustannie zbierane są także plastikowe nakrętki. Zainteresowane osoby mogą przynosić nakrętki do siedziby Stowarzyszenia znajdującej się przy ul. Piotrkowickiej 1 w Damasławku. Aktualnie 11 grudnia 2015 r. Stowarzyszenie przekazało kolejny transport nakrętek do skupu w ilości 1 tony 512 kg. Środki pochodzące ze sprzedaży ww. nakrętek zostały przekazane na dalszą rehabilitację podopiecznej Stowarzyszenia Haneczki. Od 2004 r. Stowarzyszenie współpracuje również z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz z Bankami Żywności w Pile i Poznaniu.

Po części oficjalnej uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu zapewnili uczestnikom rozrywkę prezentując kilkunastominutowy pokaz swych talentów muzyczno-taneczno-aktorskich. A najmłodsze dzieci z klas pierwszych recytowały wierszyki. Impreza przebiegła w miłej, rodzinnej atmosferze.

 

Joanna Szyperska

Marta Sońta-Mirecka

 

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Zdjęcia pamiątkowe – 05.12.2015 r.

 

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone