Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Kalendarz

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Damasławskie Wieści

goniec gminny

Licznik odwiedzin

Świetlica w Dąbrowie oficjalnie otwarta

                                                                                          

 

 

Pięknieją sołectwa i pięknieje nasza gmina, która wzbogaciła się o nowe miejsce spotkań i aktywizacji lokalnego społeczeństwa. W minioną sobotę dokonano oficjalnego otwarcia świetlicy wiejskiej w Dąbrowie. Uroczystość rozpoczęto Mszą św. koncelebrowaną przez księdza wikariusza Krzysztofa Januchowskiego i administratora parafii pw. św. Stanisława BM w Damasławku księdza Grzegorza Iwińskiego. Dopełnieniem ceremonii była wspólna modlitwa i poświęcenie budynku.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście w tym: Wójt Gminy Damasławek – Cyprian Wieczorek, Przewodniczący Rady Gminy Damasławek – Sławomir Buk, Starosta wągrowiecki – Tomasz Kranc, Radni Gminy Damasławek, Sołtysi Gminy Damasławek, projektant – Cezary Chojnowski, a także najważniejsi goście – Mieszkańcy Dąbrowy.

Powitania dokonał gospodarz wsi Henryk Kaczmarek. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Wójt pogratulował realizacji inwestycji na miarę XXI wieku, podziękował wszystkim osobom, które były zaangażowane w to przedsięwzięcie oraz życzył satysfakcji z wykorzystywania tak funkcjonalnego obiektu.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku pod przewodnictwem pań: Żanety Mosiek, Marioli Kominiarek i Sylwii Stasiak – Dziczek. Po części oficjalnej Sołtys zaprosił wszystkich na poczęstunek oraz wspólną integrację. Mieszkańcom gratulujemy oraz życzymy radości i satysfakcji z czasu spędzonego w nowym obiekcie. Niech Wam dobrze służy przez wiele lat i przyczyni się do integracji i aktywizacji lokalnej społeczności!

______________________________________________
W ramach inwestycji wybudowano nowy budynek świetlicy wiejskiej o powierzchni użytkowej 199,74 m2. W budynku zaprojektowano następujące pomieszczenia: sala, kuchnia, zmywalnia, magazyn, kotłownia, szatnie, łazienki dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Na zewnątrz powstały: parkingi i dojścia utwardzone kostką brukową, taras częściowo zadaszony, podjazd dla osób niepełnosprawnych, teren został ogrodzony, zamontowano zewnętrzne oświetlenie. Zasilanie budynku i ogrzewanie cwu jest wspomagane panelami fotowoltaicznymi. Wartość inwestycji wyniosła 1 036 160,95 zł. Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w wysokości 500 000,00 zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone