Kwiecień 2018
« Mar

Goniec gminny

Szkoła Podstawowa w Niemczynie – aktualności.

ZAJĄC ISTNIEJE!!!

Aneta Kaiser

W naszej szkole podczas ferii zimowych odbył się remont sali gimnastycznej. Taka zmiana nastąpiła dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu naszego woźnego, p. Sławomira Staniaka, który z niemałym wysiłkiem, mozolnie nadawał nowy wygląd. Z pomocą przyszli również rodzice: p. Przemysław Ciosek i p. Krzysztof Król, którzy  poświęcili swój wolny czas, aby pomóc w remoncie. Dziękujemy za ten trud pracy.

Foto (1)

Konkurs Plastyczny w ramach V Powiatowego Konkursu Języków Obcych w Wągrowcu.

II miejsce zajęła Ewelina Kaniewska – kl. VII

GRATULUJEMY !!!

Dyplom uczestnictwa – Bartosz Kasperkowiak – kl. VII

Foto (1)

Szkoła Podstawowa w Niemczynie, którą reprezentuje Pani Dyrektor Renata Jung brała udział w cyklu szkoleń z zakresu wymogów Kodeksu pracy i bezpieczeństwa informacji otrzymując Certyfikat Europejskiego Systemu Certyfikacji. Również otrzymaliśmy podziękowania za pomoc charytatywną „Dla Mateusza”.

Dorota Winiecka

W niedzielę 18.03.2018 r. odbyła się pomoc dla Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskra Nadziei” – koncert charytatywny – „Pomoc dla Mateusza”. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również wzięli udział by wspomóc tę akcję. Dziękujemy !!!

Dorota Winiecka

Wizyty w skansenie w Osieku stały się już niejako tradycją. 13 marca 2018 r. Pierwszaki ruszyły do muzeum, by wziąć udział w warsztatach wielkanocnych. Po przyjeździe okazało się, że oprócz zaplanowanych zajęć, przygotowano dla nas małą niespodziankę. Ale po kolei… Najpierw trafiliśmy do Pani, która przybliżyła nam stary sposób zdobienia jajek. Wszyscy ochoczo wzięli się do pracy. Za pomocą gwoździka i pszczelego wosku kreślili swoje wzory na skorupkach. Tak ozdobione jajka trafiły do barwników. W czasie, gdy pisanki nabierały kolorów, my wraz z panią przewodnik ruszyliśmy zwiedzać skansen. Byliśmy w starej szkole, w remizie strażackiej, w wiatraku i w chacie, gdzie na stole stało świąteczne śniadanie. Po krótkim spacerze trafiliśmy na drugie warsztaty, na których uczyliśmy się robić papierowe kwiaty. Na koniec bryczką zaprzężoną w klacz Benię objechaliśmy jeszcze raz cały skansen. Wycieczka się udała, i choć rano trochę padało, skansen przywitał nas pogodą w sam raz na spacery. Dziękujemy Pani Joannie Sucharskiej, która towarzyszyła nam w wyprawie i bardzo pomagała.

Renata Moeglich

Nazwa skweru przy ulicy Żnińskiej w Damasławku