Sierpień 2018

Goniec gminny

Szkoła Podstawowa w Niemczynie – aktualności

„SiejeMY Słońce”

„Listy dla Ziemi” były okazją do włączenia się w kolejną akcję promującą działania proekologiczne na rzecz ochrony środowiska. 9 maja 2018 r. dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej  „Siejemy Słońce”, podczas której uczniowie klas I-VII wraz z wychowawcami, pod czujnym okiem p. Elżbiety Hołowińskiej, wysiali nasiona słoneczników w szkolnym arboretum. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i p. E. Hołowińskiej, która dostarczyła nam nasiona słonecznych kwiatów, stworzyliśmy przyjazny pszczołom i ptakom miły, ekologiczny zakątek.

Mamy nadzieję, że efekty naszych działań będą widoczne we wrześniu, kiedy wrócimy do szkoły pełnej słońca i … słoneczników.

Mariola Łukomska

Foto (1)

Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918/1919

Uczennice klasy V – Karolina Kasperkowiak, Marcelina Smelkowska i Roksana Zjawińska – w dniu 8 maja 2018 r. wzięły udział w etapie wojewódzkim konkursu krasomówczego pod hasłem: „Ożyw historię Powstania Wielkopolskiego”, zorganizowanego w ramach projektu Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”.

Finaliści konkursu mieli za zadanie opowiedzieć, zgodnie z zasadami retoryki, napisaną przez siebie legendę na wybrany temat z listy podanej przez Organizatora – ODN w Poznaniu.

Laureatką konkursu została Roksana Zjawińska, zajmując III miejsce.

Roksana publicznie wygłosi w Poznaniu legendę pt. Jak mała Hania witała wielkiego pianistę na uroczystej gali podsumuwującej obchody 100. rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział oraz nagrody rzeczowe.

Do konkursu uczennice przygotowała p. Mariola Łukomska.

Mariola Łukomska

Gminy partnerskie