Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Kalendarz

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Damasławskie Wieści

goniec gminny

Licznik odwiedzin

Szkoła Podstawowa w Niemczynie – Podsumowanie akcji „Listy dla Ziemi 2018”

 

Na spotkanie podsumowujące VI edycję ogólnopolskiej  akcji „Listy dla Ziemi”, w dniu 10 maja 2018 r., do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Damasławek Jacek Matysiak, który jednocześnie pełnił funkcję Honorowego Ambasadora „Listów dla Ziemi”, Prezes Koła Pszczelarzy w Damasławku  Zygmunt Mnichowski oraz Barbara Thomas – Trybus z Nadleśnictwa Durowo.

W ramach akcji odbył się szkolny konkurs na najpiękniejszy „List dla Ziemi”. W drodze eliminacji wewnętrznych komisja konkursowa w składzie: W. Gruszka, M. Łukomska i M. Maciuba wytypowała spośród 95 prac 14 najciekawszych listów. Laureatem szkolnego etapu konkursu został Bartosz Król z klasy VI, którego list został przesłany do Fundacji Ekologicznej ARKA, by wziąć udział w głosowaniu na Najpiękniejszy List Roku. Autorzy najciekawszych listów ekologicznych otrzymali nagrody z rąk Honorowego Ambasadora  „Listów dla Ziemi” pana Jacka Matysiaka, które ufundowała Rada Rodziców.

Aby pokazać społeczeństwu jak ważna jest ochrona środowiska, podjęliśmy szereg działań proekologicznych:

 • Włączyliśmy się w akcje: „Sprzątanie świata”, „Siejemy Słońce”, „Po stronie natury”;
 • Zbieraliśmy baterie, puszki, makulaturę, nakrętki plastikowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
 • Odbyliśmy wycieczkę do MSOK w Kopaszynie, której sponsorem był UG Damasławek;
 • Zorganizowaliśmy spotkania z pszczelarzami – panem Zygmuntem Mnichowskim

i panem Adamem Smelkowskim;

 • Podczas wiosennego pochodu z transparentami zachęcaliśmy mieszkańców Niemczyna i okolic do ekologicznego stylu życia;
 • Członkowie SU wraz z opiekunem przeprowadzili wywiad z Honorowym Ambasadorem „Listów dla Ziemi” Wójtem Gminy Damasławek na temat związany z  gospodarką odpadami, którego treść została zamieszczona w szkolnej gazetce „Nowinki Szkolnej Rodzinki”;
 • Napisaliśmy ekologiczne listy dla dorosłych w ramach akcji „Listy dla Ziemi”;
 • Zorganizowaliśmy uroczyste obchody Dnia Ziemi w formie turnieju ekologicznego;
 • Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez UG Damasławek pn. „Plakat promujący segregację odpadów”;
 • Zorganizowaliśmy szkolny konkurs pod hasłem: „Kosmos”, którego celem było wykorzystanie surowców wtórnych;
 • Upowszechnialiśmy w formie plakatów działania proekologiczne na terenie gminy.

Zwieńczeniem uroczystości było posadzenie, przez zaproszonych gości oraz społeczność uczniowską, drzew przekazanych przez Nadleśnictwo Durowo. W szkolnym arboretum powstały żywe pomniki, pamiątki naszych działań: Dąb Honorowego Ambasadora „Listów dla Ziemi” pana Jacka Matysiaka, Drzewo Wsparcia – akacja – pana Sławomira Kołacza, Drzewo Przyjaźni –  jarzębina –  pana Zygmunta Mnichowskiego oraz Dąb Zwycięstwa posadzony, na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości, przez panią Renatę Jung.

 

Koordynator akcji „Listy dla Ziemi”

Mariola Łukomska

 

GALERIA ZDJĘĆ ( KLIKNIJ TUTAJ)

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone