Sierpień 2018
« Lip

Goniec gminny

Szkoła Podstawowa w Niemczynie – Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Jak co roku w naszej szkole przybyły ze swoimi właścicielami duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – pluszowe misie, które  opanowały szkołę. Dnia 24 listopada 2017 roku dzieci klas I-III uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania  przyniesionych pluszaków na honorowym miejscu. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy gdzie poznały historię święta, którą przedstawił pan Artur Płoszyński.
Głównym zadaniem dzieci w tym dniu było wykonanie dowolną techniką plastyczną ,,Misia”. Dzieci bardzo kreatywnie zabrały się do wykonania tego zadania i wykonały przepiękne i pomysłowe misie. Najwięcej uśmiechu i radości sprawił dzieciom  olbrzymi pluszowy kangur ,który odwiedził nasze mury i uczestniczył z nami w tym dniu. Zachęcał do wspólnej zabawy i podziwiał prace dzieci. Wszyscy zwyciężyli i otrzymali dyplomy za swoje prace. Na zakończenie tego święta każda klasa mogła zrobić sobie zdjęcie z misiem.

Magdalena Macieja

Gminy partnerskie