Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Licznik odwiedzin

Uroczyste przekazanie w depozyt pamiątek po Romanie Janowiaku zasłużonym żołnierzu II wojny światowej przez rodzinę Tarczyńskich.

 

W dniu 5 października 2016 r. o godz. 10:00 w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku w obecności: rodziny Tarczyńskich, Wójta Gminy Damasławek, Przewodniczącego Rady Gminy, Dyrektora Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, Wicedyrektorów ZSP, nauczycieli ZSP – pani Agnieszki Grajek i pana Sławomira Buka, uczniów, przedstawiciela prasy nastąpiło uroczyste przekazanie w depozyt pamiątek po Romanie Janowiaku zasłużonym żołnierzu II wojny światowej przez rodzinę Tarczyńskich.

 Roman Janowiak urodził się 8 lutego 1914 roku w Damasławku. Ukończył szkołę przedwojennych dyplomatów. W czasie II wojny światowej przeszedł szlak bojowy zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, walcząc między innymi we Francji, w Belgii i w Holandii. Odznaczony najwyższym polskim odznaczeniem wojennym Srebrnym Krzyżem Virtuti Militari oraz brytyjskimi odznaczeniami wojennymi. Roman Janowiak zmarł w 1981 roku Australii.

Ekspozycja pamiątek związanych z okresem wojennym i szlakiem bojowym Romana Janowiaka znajduje się w sali 35, w siedzibie ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane obejrzeniem pamiątek do Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Dyrektorem ZSP.

W najbliższym czasie pamiątki po zasłużonym żołnierzu będą dostępne w formie elektronicznej na stronie internetowej Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku oraz Gminy Damasławek.

 

Sporządziła – Marta Sońta-Mirecka

 

GALERIA:

Zdjęcia pamiątkowe.

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone