Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Licznik odwiedzin

Uroczystość 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemczynie.

 

 

Uroczystość 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemczynie rozpoczęła się zbiórką delegacji przed niemczyńską remizą w sobotę 3 czerwca 2017r. O godz. 16:00 sprawowana była msza święta. Koncelebrze przewodniczył i wygłosił homilię ks. Andrzej Stefański – Dziekan Dekanatu damasławkiego. Po wyjściu z kościoła korowód wyruszył drogą na „starą wieś”, a następnie drogą „mleczarską” w kierunku świetlicy wiejskiej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pododdziały ugrupowały się na placu przy świetlicy do uroczystego apelu. Meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wągrowcu – druhowi Andrzejowi Kuraszkiewiczowi, złożył Dowódca Uroczystości druh Sławomir Pędziński – Naczelnik OSP Niemczyn. Oficjalnego otwarcia uroczystości i przywitania zaproszonych gości dokonał druh Cyprian Wieczorek – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP. Na uroczystość przybyli:

druh Stefan Mikołajczak Wiceprezes Zarządu Głównego,

Tomasz Kranc Starosta Wągrowiecki,

Małgorzata Osuch Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego,

Adam Grunwald Przedstawiciel Komendanta Powiatowego KP PSP w Wągrowcu,

Jacek Matysiak Wójt Gminy Damasławek,

Wojciech Ollek Przewodniczący Rady Gminy Damasławek,

Piotr Łukomski i Tomasz Janas Radni Gminy Damasławek,

druh Maciej Przybylski Komendant Gminnego Związku OSP RP w Damasławku,

Renata Jung Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemczynie,

Prezesi jednostek OSP i mieszkańcy Niemczyna.

Rys historyczny jednostki świętującej jubileusz przedstawił druh Tadeusz Janas – Prezes OSP Niemczyn. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych strażaków z Niemczyna. Z okazji jubileuszu uhonorowano strażaków następującymi odznaczeniami i wyróżnieniami. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał druh Zygmunt Domagała. Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali druhowie Grzegorz Jankowski, Wojciech Górny i Krzysztof Kaczmarek. Dyplom uznania otrzymał druh Sławomir Pędziński. Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc i Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Osuch, wręczyli druhowi Tadeuszowi Janasowi Nagrodę Herbu Powiatu. Po części oficjalnej zaproszeni goście udali się na poczęstunek do świetlicy wiejskiej.

 

Opracowanie i zdjęcia: Bolesław Szmania

 

GALERIA

OSP Niemczyn 001

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone