sierpień 2022

UWAGA ROLNICY!

Wielkopolska Izba Rolnicza przypomina, że od 15 marca do 17 maja br. włącznie trwa kampania składania wniosków o płatności obszarowe.

• Należy pamiętać, że w bieżącym roku rolnicy nie otrzymają, tak jak to miało miejsce w latach poprzednich, listu z papierowym, spersonalizowanym wnioskiem obszarowym, wraz z załącznikami graficznymi.

• Od bieżącego roku nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia, zastępującego wniosek o przyznanie płatności, ani też przesłania spersonalizowanego formularza wniosku, wraz z materiałem graficznym, w wersji papierowej.

Wnioski o płatności obszarowe należy składać wyłącznie w formie elektronicznej – poprzez Internet, w aplikacji eWniosekPlus, udostępnionej przez ARiMR.

W związku z powyższym apelujemy do Państwa, aby nie odkładać decyzji o złożeniu wniosku do ostatniej chwili. Może to bowiem spowodować znaczące obciążanie, zarówno pracowników ARiMR, doradców rolniczych, jak i systemu informatycznego w ostatnich tygodniach trwania naboru.

• Wszelkich informacji na temat bieżącej kampanii składania wniosków o płatności obszarowe udzielają biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

• Rolnicy mogą również zgłaszać się o pomoc do biur powiatowych Wielkopolskiej Izby Rolniczej, których adresy dostępne są na stronie: www.wir.org.pl oraz do jednostek doradztwa rolniczego.

Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej

(-) Piotr Walkowski