Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Kalendarz

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Damasławskie Wieści

goniec gminny

Licznik odwiedzin

Walne zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Damasławku.

Trzecie z kolei walne zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się 26 stycznia br. w Damasławku. Spotkanie w świetlicy remizy otworzył druh Maciej Przybylski Prezes OSP w Damasławku. Zebrani uczcili chwilą ciszy pamięć Druhów, którzy w zeszłym roku odeszli na „wieczną wartę”. Druhowie podsumowali zeszłoroczne osiągnięcia i zakupy sprzętu, a także przedstawili plany na bieżący rok.

Na zebranie przybyli zaproszeni goście bryg. Zbigniew Dziwulski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu, druh Dariusz Lipczyński – Zastępca prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wągrowcu, ks. dr Grzegorz Iwiński – Proboszcz parafii w Damasławku, ks. Krzysztof Januchowski – Wikariusz, Sławomir Buk – Przewodniczący Rady Gminy Damasławek, Aneta Jung – Sołtys wsi Damasławek oraz delegacje z OSP z Międzylesia, Mokronos i Niemczyna. Na zebraniu był obecny druh Cyprian Wieczorek Wójt Gminy Damasławek, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Damasławku.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu wręczył druhom: Dominkowi Mosiek, Adrianowi Wegnerowi, Jarosławowi Lisieckiemu i Cyprianowi Wieczorkowi, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia na kierujących działaniem ratowniczym (dowódców OSP), a druhom: Dominikowi Niewiadomemu, Łukaszowi Gawrońskiemu i Patrykowi Frasz zaświadczenia o ukończeniu szkolenia naczelników OSP.

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wągrowcu przyznało druhom Łukaszowi Gawrońskiemu i Maciejowi Jaskólskiemu odznaki Strażaka Wzorowego, a druhowi Dominikowi Niewiadomemu Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa, które wręczył druh Dariusz Lipczyński.

Tegoroczne spotkanie było również okazją do uhonorowania i odznaczenia medalami zasłużonych dla damasławkiego pożarnictwa członków OSP. Na wniosek Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Damasławku, Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Damasławku nadało odznaki za wysługę lat następującym Druhnom i Druhom: Romanowi Chełmińskiemu, Zdzisławowi Łuczakowi, Henrykowi Nitka, Janowi Dębowskiemu – 70 lat,

Leszkowi Ratajczakowi, Marianowi Patelskiemu – 50 lat,

Marcinowi Białkowskiemu, Ryszardowi Dekowskiemu – 40 lat,

Mirosławowi Niewiadomemu, Michałowi Mazurkowi, Jerzemu Guziołek, Joannie Frasz-Niewiadomej – 35 lat,

Maciejowi Przybylskiemu – 30 lat,

Maciejowi Gawrońskiemu – 25 lat,

Dominikowi Niewiadomemu, Maciejowi Wieczorkowi, Marcinowi Ratajczakowi – 20 lat,

Patrykowi Frasz, Jarosławowi Lisieckiemu – 15 lat,

Łukaszowi Gawrońskiemu, Maciejowi Jaskólskiemu, Patrykowi Górnemu – 10 lat,

Cyprianowi Wieczorkowi, Dominikowi Mosiek, Jakubowi Rozmarynowskiemu, Adrianowi Wegnerowi, Jakubowi Przybylskiemu, Filipowi Niewiadomemu, Kamilowi Budynek, Kacprowi Sokołowskiemu, Nikodemowi Jung, Remigiuszowi Pietrzyckiemu – 5 lat.

Podczas swoich wystąpień zarówno bryg. Zbigniew Dziwulski i druh Dariusz Lipczyński, wyrazili uznanie dla zaangażowania członków damasławskiej straży pożarnej. Szczególnym powodem do dumy jest duża liczba członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W tym roku w szeregi OSP w Damasławku wstąpiły dwie nowe osoby Maja Przybylska i Filip Kowalewski.

Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek i Przewodniczący Rady Gminy Damasławek Sławomir Buk skierowali życzenia noworoczne oraz zapewnili o swojej przychylności do wspierania w naszej gminie działalności z dziedziny ochrony przeciwpożarowej.

Po części oficjalnej druh Maciej Przybylski zaprosił na poczęstunek. 

Opracował: Bolesław Szmania

 

Foto (1)

Zdjęcie 1 z 35

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone