« Wrz

Goniec gminny

Wizyta delegacji z Holandii – grudzień 2017 r.

W dniach od 13 do 17 grudnia 2017 r. Gmina Damasławek gościła delegację holenderską z zaprzyjaźnionej Gminy Oirschot z Przewodniczącym Komitetu Fransem Putmans na czele oraz członkami komitetu.

Jak, co roku celem 5 dniowej wizyty holenderskiej było obdarowanie najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy paczkami świątecznymi z żywnością. Goście z Holandii, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Damasławku, uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku oraz członkowie Towarzystwa Współpracy Gminy Damasławek z Zagranicą przygotowali, zapakowali i rozwieźli łącznie 124 paczki. Po ciężkiej pracy znalazł się również czas na wizytę w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku oraz na zwiedzanie przez gości rozbudowanego Przedszkola Publicznego w Damasławku i fabryki bombek w Gnieźnie.

Na uroczystym spotkaniu podsumowującym wizytę Wójt Gminy Damasławek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Damasławek podziękowali gościom za pomoc,  jaką udzielają Gminie Damasławek.

Sprawny przebieg wizyty gości z Holandii był możliwy dzięki staraniom Towarzystwa Współpracy Gminy Damasławek z Zagranicą.

Sporządziła – Marta Sońta-Mirecka

Foto (1)