październik 2021

Wspólne kolędowanie w świetlicy wiejskiej w Niemczynie.

6 grudnia w Święto Objawienia Pańskiego po Mszy świętej ,o godzinie 10.30 przy wypełnionej po brzegi sali wiejskiej zapanowała nagle miła i ciepła atmosfera. Zebrało się ponad 150 osób: uczniowie Szkoły Podstawowej z rodzinami, mieszkańcy wsi i okolic, władze samorządowe, emeryci, KGW i nauczyciele .Zebrani przeżyli jeszcze raz Cud Narodzin Króla Miłości.

Jasełka z Małym Księciem pt. Na mej drodze stanął Pan… wywołały wielkie wzruszenie  i  podziw zebranych.  Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach za prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji.  Wszyscy ulegli magii występów młodych aktorów. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje  role, prezentowali umiejętności recytatorskie i taneczne.. Po Jasełkach uczniowie pod kierunkiem p. Marioli Łukomskiej grali na flecie kolędy , pieśni i śpiewali piosenki. Nie zabrakło też  amatorskich występów i wspólnego śpiewania kolęd. Dzięki współpracy Proboszcza Parafii Kozielsko/Niemczyn, KGW, Rady Sołeckiej i Szkoły Podstawowej w Niemczynie można było uroczyście jeszcze raz przeżyć bożonarodzeniowe  tajemnicę w miłej rodzinnej atmosferze przy kawie i ciastku.

Na ręce prowadzących :E. Hołowińskiej, M. Huszczy i M. Maciuby złożono gratulację   za wspaniałe  przygotowanie aktorów do występu,  za pomysł pięknej scenografii, bez której nie byłoby tak wspaniałego, wigilijnego klimatu . Uczniom z klas IIIa, IIIb , IV a, V i VII przedstawiających Jasełka przekazano słodycze.

Foto (1)

Zdjęcie 1 z 3