wrzesień 2021

Wyniki XV naboru wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Wójt Gminy Damasławek Jacek Matysiak informuje, że w związku z naborem wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Programu I, Priorytetu IIIB wniosek Gminy Damasławek został rozpatrzony pozytywnie.

W ogłoszonych wynikach XV naboru, Minister Sprawiedliwości, działając jako dysponent Funduszu Sprawiedliwości, po przeprowadzeniu procedury weryfikacji wniosków podjął decyzję w przedmiocie przyznania dotacji celowej na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa tj. defibrylatorów, toreb ratowniczych i innego sprzętu, z wyłączeniem pojazdów, dla jednostek sektora finansów publicznych – jednostek samorządu terytorialnego m. in. Gminie Damasławek.

W ramach zadania dla OSP w Damasławku planowany jest zakup defibrylatora AED i pilarki spalinowej do drewna. Dla OSP w Międzylesiu i OSP w Niemczynie planowany jest zakup agregatów prądotwórczych jednofazowych i przenośnych zestawów oświetleniowych. Dla OSP w Mokronosach zostanie zakupiona pilarka spalinowa do drewna.