Marzec 2019
« Lut

Goniec gminny

Zaduszki Mikołajczykowskie – 08.12.2018 r.

Mszą świętą koncelebrowaną przez Ks. Proboszcza Grzegorza Iwińskiego i Ks. Wikariusza Krzysztofa Januchowskiego w kościele pw. św. Stanisława BM w Damasławku w sobotni wieczór 8 grudnia 2018r. rozpoczęły się uroczystości z okazji 52 rocznicy śmierci Stanisława Mikołajczyka, zorganizowane przez wspólnotę samorządową Gminy Damasławek.

Po mszy św. uczestnicy uroczystości udali się do Międzylesia, pod pomnik wzniesiony na cześć tego wielkiego rodaka, związanego z Gminą Damasławek. Na miejscu przybyłe delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki. Następnie Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek podziękował za przybycie i zaprosił wszystkich obecnych na dalszą część uroczystości do świetlicy wiejskiej w Międzylesiu. Uczniowie Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku pod przewodnictwem nauczycieli: pani Elżbiety Maciuba, pani Żanety Mosiek i pani Agnieszki Jung–Pikuli przygotowali dla zebranych spektakl słowno – muzyczny poświęcony życiu i działalności śp. Stanisława Mikołajczyka. W czasie występów dzieci były wspierane przez Rodziców. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas licznie zgromadzeni zaproszeni goście w osobach, m.in.: Wicemarszałka Województwa WielkopolskiegoWojciecha Jankowiaka, Dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu – Arkadiusza Błochowiaka, Starosty Wągrowieckiego – Tomasza Kranca, Wicestarosty – Michała Piechockiego, Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Wągrowcu – Eugeniusza Pyrzyńskiego, Radnych Rady Gminy Damasławek, sołtysów, dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych Gminy Damasławek, przedstawicieli kół i organizacji działających na terenie Gminy Damasławek.

Wójt uhonorował drobnym upominkiem laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku Martina Jaskólskiego, promującego swoimi osiągnięciami naszą gminę na arenie ogólnopolskiej. Następnie zaprosił wszystkich obecnych na poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Międzylesiu. Goście mogli skosztować pysznej kuchni przygotowanej przez pełne zaangażowania Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Międzylesiu oraz wspólnie powspominać naszego premiera RP na uchodźctwie śp. Stanisława Mikołajczyka, który również brał udział w Powstaniu Wielkopolskim.

Wójt Gminy Damasławek – Cyprian Wieczorek serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obchodów Zaduszek Mikołajczykowskich oraz zaproszonym gościom za udział w uroczystości.

Foto (1)

Gminy partnerskie