Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Goniec gminny

goniec gminny

Licznik odwiedzin

Zakończenie projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”

 

Zakończenie projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”

 

Wójt Gminy Damasławek informuje, że 29 maja  br. zakończono w naszej gminie 3-miesięczny program powszechnej nauki pływania pod hasłem „Umiem pływać” dla uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Przedsięwzięcie dofinansowane było przez Ministerstwo Sportu i Turystki, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Damasławek. Realizowało je Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu.

W projekcie brało udział 45 uczniów ze Szkół Podstawowych w Niemczynie i w Damasławku. Zajęcia odbywały się razy w tygodniu. Podczas 20-godzinnych zajęć na krytej pływalni ,,AQUAPARK” w Wągrowcu, pod kierunkiem 3 instruktorów uczniowie poznawali tajniki nauki pływania. Nauczyciele szkół byli zaangażowani w opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów.

Dzieci nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów. Zajęcia dały uczniom nie tylko możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale dały również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Zachęciły dzieci do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia.   

Na koniec wszyscy uczestnicy tegorocznego programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” otrzymali pamiątkowe medale. Program cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które bardzo chętnie jeździły  na basen i brały udział w lekcjach pływania.

 

GALERIA

Foto (1)

Gminy partnerskie

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
8.30-16.30
wtorek-piątek:
7.30-15.30

Jak do nas dojechać?

Pogoda

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiecej o ciasteczkach.
Ok