Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Licznik odwiedzin

Zawody konne 8-9 sierpnia 2015 r.

 

 

 

W dniach 8-9 sierpnia 2015 r. Klub Jeździecki SOKÓŁ Damasławek przy wsparciu Władz Gminy Damasławek i Powiatu Wągrowieckiego zorganizował Regionalne i Towarzyskie Zawody Jeździeckie. Na terenie kompleksu sportowego w Damasławku już po raz XIII zorganizowano Memoriał Angeliki Jach.

W 2003 r. zarząd klubu podjął decyzję o uczczeniu pamięci tragicznie zmarłej, w wypadku samochodowym Angeliki Jach. Nastolatka była członkinią klubu i z powodzeniem reprezentowała barwy klubu na zawodach regionalnych i ogólnopolskich. Zginęła wracając do domu z treningu. Tak powstała idea cyklicznych memoriałów jej imienia, kultywowana do dnia dzisiejszego. Konkursy memoriałowe weszły na stałe w kalendarz najważniejszych imprez koniarzy z całej Polski, utytułowanych na zawodach krajowych i zagranicznych.

W tym roku zadbano o najmłodszych miłośników jeździectwa i po raz pierwszy zorganizowano konkurencje sprawnościowe w siodle  „Pony Games”,  dla dzieci które nie mają jeszcze uprawnień do startów w zawodach skokowych. Najlepsza z grupy  okazała się pięcioletnia Michalina Jach, która pokonała tor przejazdowy w najszybszym czasie. Dzieci na kucykach miały okazje wystartować w konkursach gdzie wysokość przeszkód wynosiła 60 i 80 cm natomiast juniorzy i seniorzy na dużych koniach stoczyli walkę w konkursach od 60-135 cm.

W najwyższym konkursie  „O Puchar Wójta Gminy Damasławek” w dniu 8 sierpnia 2015 r. gdzie wysokość przeszkód wynosiła 130 cm zwyciężył Łukasz Woźniak na koniu Mars reprezentujący KJ Morena Sieraków Gałowo. Kolejne pozycje zajęli Agata Dahlke i koń Typier z Budzyńskiego KS Kłos oraz Damian Ostręga  na koniu Contendros z KJ Contendros Barlinek. Z K.J. Sokół Damasławek w tym konkursie wystartował jedynie Szymon Tęcza i z dwoma zrzutkami zajął 11 miejsce w konkursie.

9 sierpnia 2015 r. rozegrano konkurs Memoriałowy Angeliki Jach. Statuetkę konia na własność przejął Wojciech Dahlke reprezentujący Budzyński KS Kłos, który wg zasad konkursu wygrywał Memoriał trzy lata z rzędu. II miejsce zajął Dawid Rakoczy z KJ Profil Piła, dosiadający konia Sanczo a III miejsce zajął leader konkursu Wojciech Dahlke na koniu Corbiere.

Organizatorzy jeździeckiego wydarzenia zadbali również o atrakcje artystyczne. W sobotę po zmroku przedstawione zostało show z udziałem koni i ognia. Nieustraszeni kaskaderzy pokonywali płonące przeszkody a w niedzielę chwalili się umiejętnościami kaskaderki konnej. Najmłodsi widzowie mieli też okazje do darmowych przejażdżek bryczką oraz mogli skorzystać z przejazdów wierzchem na kucyku. Amatorzy mocniejszych wrażeń mieli okazję do  przelotów helikopterem nad terenami  Gminy Damasławek.

 

Poniżej wyniki zawodników z K.J. SOKÓŁ Damasławek:

 

SOBOTA 8 sierpnia 2015 r.

 • Konkurs mini LL (wysokość przeszkód 60 cm)konkurs dokładności, gdzie zwycięzcami są wszystkie osoby które przejadą parcour(tor przeszkód) bez zrzutki. Zwycięzcami są: Klaudiusz Jach na koniu Gazela KG , Daria Szymańska na koniu Nerina, Sandra Jarka koń Ambicja, Dominika Sierszulska koń Ekstaza,
 • II i V miejsce w konkursie Kucy (wys. przeszkód 60 cm) Oliwia Jach i konie Don Sultan oraz Kreska
 • IV miejsce Zuzanna Skoczylas koń Perspektywa
 • VI miejsce Natalia Zielińska koń Carewicz z Sadyby
 • VII miejsce Olga Tuliszkiewicz koń Fiona

Z K.J. Sokół Damasławek DEBIUTOWAŁY też Barbara Jasińska, Wioleta Adamska i Marianna Kołacka.

 • I miejsce w konkursie Kucy (wys. przeszkód 80 cm) Zuzanna Skoczylas i koń Perspektywa II miejsce Wiktoria Pezacka i koń Pepa
 • Czyste przejazdy w konkursie kl. LL (wys. przeszkód 90 cm) zanotowały:  Zuzanna Krintus i koń ESPRIT, Klaudiusz Jach i koń Tenessee, Daria Szymańska koń Janczar, Bogdan Fręśko i koń Crejlon
 • Klaudiusz Jach w konkursie na styl zawodnika (wys. przeszkód 100 cm) uzyskał trzecią licencję sportową uprawniającą do startów w wyższych konkursach
 • W konkursie kl. L Towarzyskie Zawody w skokach przez przeszkody (wys. 100 cm)I i II miejsce zajął Klaudiusz Jach na koniach Pestka i Tennessee, V Zuzanna Krintus koń Esprit i VI miejsce Jagoda Szejner koń Dora
 • W konkursie kl. L (wys. 100 cm) III miejsce zajęła Natalia Różak na koniu Ramzes
 • W konkursie kl. N (wys. 120 cm) IV miejsce zajął Szymon Tęcza na koniu Lucy Man z K.J. Sokół Damasławek a VII miejsce Zofia Połczyńska na koniu Balou

 

NIEDZIELA 9 sierpnia 2015 r.

 • Konkurs mini LL (wysokość przeszkód 60 cm)konkurs dokładności, gdzie zwycięzcami są wszystkie osoby które przejadą parcours (tor przeszkód) bez zrzutki.  Zwycięzcami są: Dominika Sierszulska koń Ekstaza
 • Konkurs L (wysokość przeszkód 90 cm)konkurs dokładności, gdzie zwycięzcami są wszystkie osoby które przejadą parcour(tor przeszkód) bez zrzutki. Zwycięscy: Daria Szymańska koń Nerina i Dominika Sierszulska koń Ekstaza
 • Konkurs L zwykły (wys. przeszkód 100 cm) gdzie o zwycięstwie decyduje bezbłędny przejazd w najlepszym czasie
 • I miejsce Klaudiusz Jach i koń Pestka .
 • W konkursie eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Młodych Koni (5-letnich)egzekwio II miejsce na swoich dwóch koniach Ulanos i Inteligo  zajął Szymon
 • W konkursie kl. P (wys. przeszkód 110 cm) I miejsce zajął Szymon Tęcza  i koń Lucy Man K.J. Sokół Damasławek\
 • w konkursie Kucy(wys. przeszkód 60 cm)III miejsce Oliwia Jach i konie Don Sultan , IV miejsce Zuzanna Skoczylas koń Perspektywa, VII miejsce  Natalia Zielińska koń Carewicz z Sadyby, VIII miejsce Olga Tuliszkiewicz koń Fiona
 • II miejsce w konkursie Kucy (wys. przeszkód 80 cm) Oliwia Jach i koń Don Sultan , IV miejsce Zuzanna Skoczylas i koń Perspektywa

 

Joanna Różewska

 

 GALERIA ZDJĘĆ

 

Galeria zdjęć – Zawody konne 2015.

 

 

 

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone