Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Licznik odwiedzin

Zwiedzanie Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych w Kopaszynie przez uczniów klas IVa, IVb, V, VI i VII Szkoły Podstawowej w Niemczynie.

 

 

W dniu 21.11.2017 roku uczniowie klas IVa, IVb, V, VI i VII  pod opieką Pani Magdaleny Maciuby, Elżbiety Hołowińskiej, Gertrudy Grzewińskiej, Marioli Łukomskiej i Anity Stefańskiej  zwiedzali Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych w Kopaszynie. Celem wycieczki  było:

•    zapoznanie uczniów ze strukturą, budową i przeznaczeniem wysypiska śmieci,
•    zapoznanie ze sposobami segregacji odpadów,
•    uzmysłowienie  konieczności segregowania odpadów.

Na miejscu czekali na nas pracownicy  MSOK w Kopaszynie, którzy oprowadzili nas i opowiedzieli o powstaniu wysypiska, a także o  całym procesie segregacji i rekultywacji śmieci.
Będąc na miejscu przekonaliśmy się, że pracownicy wysypiska nie mają łatwej i lekkiej pracy. Wyrzucając wszystkie śmieci do kosza nie zastanawiamy się co z nimi się stanie. Rozkład śmieci trwa bardzo długo, nawet do kilkuset lat, dlatego należy je segregować. Była to wspaniała lekcja edukacyjna, która na długo pozostanie w naszej pamięci!

Bardzo serdecznie dziękujemy władzom wysypiska za udostępnienie i przedstawienie obiektu oraz Gminie Damasławek, która była sponsorem naszego wyjazdu. Dodatkową atrakcją były przejażdżki maszynami, używanymi na terenie wysypiska . Było super!!!!  Spójrzcie na galerie zdjęć…

 

Magdalena Maciuba

 

NIEMCZYN

Foto. SP Niemczyn

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone