Sierpień 2018
« Lip

Goniec gminny

Zwiedzanie Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych w Kopaszynie przez uczniów klas IVa, IVb, V, VI i VII Szkoły Podstawowej w Niemczynie.

W dniu 21.11.2017 roku uczniowie klas IVa, IVb, V, VI i VII  pod opieką Pani Magdaleny Maciuby, Elżbiety Hołowińskiej, Gertrudy Grzewińskiej, Marioli Łukomskiej i Anity Stefańskiej  zwiedzali Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych w Kopaszynie. Celem wycieczki  było:

•    zapoznanie uczniów ze strukturą, budową i przeznaczeniem wysypiska śmieci,
•    zapoznanie ze sposobami segregacji odpadów,
•    uzmysłowienie  konieczności segregowania odpadów.

Na miejscu czekali na nas pracownicy  MSOK w Kopaszynie, którzy oprowadzili nas i opowiedzieli o powstaniu wysypiska, a także o  całym procesie segregacji i rekultywacji śmieci.
Będąc na miejscu przekonaliśmy się, że pracownicy wysypiska nie mają łatwej i lekkiej pracy. Wyrzucając wszystkie śmieci do kosza nie zastanawiamy się co z nimi się stanie. Rozkład śmieci trwa bardzo długo, nawet do kilkuset lat, dlatego należy je segregować. Była to wspaniała lekcja edukacyjna, która na długo pozostanie w naszej pamięci!

Bardzo serdecznie dziękujemy władzom wysypiska za udostępnienie i przedstawienie obiektu oraz Gminie Damasławek, która była sponsorem naszego wyjazdu. Dodatkową atrakcją były przejażdżki maszynami, używanymi na terenie wysypiska . Było super!!!!  Spójrzcie na galerie zdjęć…

Magdalena Maciuba

NIEMCZYN