Dziś jest:

Zobacz także

Kalendarz

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Goniec gminny

goniec gminny

Licznik odwiedzin

Zwiedzanie Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych w Kopaszynie przez uczniów klas IVa, IVb, V, VI i VII Szkoły Podstawowej w Niemczynie.

   

W dniu 21.11.2017 roku uczniowie klas IVa, IVb, V, VI i VII  pod opieką Pani Magdaleny Maciuby, Elżbiety Hołowińskiej, Gertrudy Grzewińskiej, Marioli Łukomskiej i Anity Stefańskiej  zwiedzali Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych w Kopaszynie. Celem wycieczki  było:

•    zapoznanie uczniów ze strukturą, budową i przeznaczeniem wysypiska śmieci, •    zapoznanie ze sposobami segregacji odpadów, •    uzmysłowienie  konieczności segregowania odpadów.

Na miejscu czekali na nas pracownicy  MSOK w Kopaszynie, którzy oprowadzili nas i opowiedzieli o powstaniu wysypiska, a także o  całym procesie segregacji i rekultywacji śmieci. Będąc na miejscu przekonaliśmy się, że pracownicy wysypiska nie mają łatwej i lekkiej pracy. Wyrzucając wszystkie śmieci do kosza nie zastanawiamy się co z nimi się stanie. Rozkład śmieci trwa bardzo długo, nawet do kilkuset lat, dlatego należy je segregować. Była to wspaniała lekcja edukacyjna, która na długo pozostanie w naszej pamięci!

Bardzo serdecznie dziękujemy władzom wysypiska za udostępnienie i przedstawienie obiektu oraz Gminie Damasławek, która była sponsorem naszego wyjazdu. Dodatkową atrakcją były przejażdżki maszynami, używanymi na terenie wysypiska . Było super!!!!  Spójrzcie na galerie zdjęć…

 

Magdalena Maciuba

 

NIEMCZYN

Foto. SP Niemczyn

Gminy partnerskie

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
8.30-16.30
wtorek-piątek:
7.30-15.30

Jak do nas dojechać?

Pogoda

Facebook

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiecej o ciasteczkach.
Ok