Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Licznik odwiedzin

ZWYCIĘSTWO drużyny OSP Damasławek w Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Damasławek 2017.

 

 

Dnia 18 czerwca br. na terenie Gminnego Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego w Damasławku, zostały rozegrane Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Damasławek i Gminy Wapno o Puchar Posła na Sejm RP Błażeja Łukasza Pardy. O godz. 14:00 druh Maciej Przybylski – Komendant Gminnego Związku OSP RP w Damasławku wprowadził drużyny: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Damasławek i OSP Stołężyn oraz drużyny seniorskie: OSP Damasławek, OSP Stołężyn, OSP Rusiec, OSP Wapno, OSP Międzylesie i OSP Niemczyn. Oficjalnego otwarcia i przywitania gości dokonali Wójt Gminy Damasławek Jacek Matysiak wraz z druhem Cyprianem Wieczorkiem – Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Damasławku. Na zawody przybyli zaproszeni goście:

 

Tomasz Kranc Starosta Wągrowiecki,

Zbigniew Grabowski Wójt Gminy Wapno,

Radosław Kubisz Przewodniczący Rady Gminy Wapno

Ks. Andrzej Stefański Dziekan dekanatu damasławskiego,

Ks. Krzysztof Januchowski Wikariusz,

bryg. Zbigniew Dziwulski Komendant Powiatowy KP PSP w Wągrowcu,

druh Andrzej Kuraszkiewicz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP
w Wągrowcu

druh Kazimierz Koliński Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Wapnie.

 

W pierwszej kolejności wystartowały drużyny młodzieżowe. Damasławska ekipa startowała w nowym umundurowaniu zakupionym specjalnie na tę okazję. Ćwiczenia zostały wykonane perfekcyjnie przez oba zespoły. Młodzież stanowi silne zaplecze braci strażackiej, która w przyszłości będzie dbać o bezpieczeństwo przeciwpożarowe w naszej i okolicznych gminach.

Z drużyn seniorskich z Gminy Wapno najlepszy wynik osiągnęła ekipa z OSP Stołężyn, II miejsce OSP Wapno i III miejsce OSP Rusiec. Z kolei spośród drużyn Gminy Damasławek najlepsze miejsce zajęła, jak sam tytuł wskazuje, drużyna OSP Damasławek, uzyskując 117 pkt., to również najlepszy wynik w rywalizacji międzygminnej. Drugie miejsce zajęła OSP Międzylesie i III miejsce OSP Niemczyn. Włodarze gmin udekorowali strażaków medalami, a puchary wręczyli Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wągrowcu i Komendant Powiatowy KP PSP w Wągrowcu.

Strażackie zmagania sędziowali funkcjonariusze PSP z Komendy w Wągrowcu z sędzią głównym st. kpt. Jackiem Rochowiakiem. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem Damasławian, którzy przybyli całymi rodzinami. Strażacy „zamówili” na ten dzień bardzo piękną pogodę, a sami postarali się o niezwykłą dawkę pozytywnych emocji.

 

Opracowanie i zdjęcia: Bolesław Szmania

 

GALERIA

Foto (1)

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone