Listopad 2019

Goniec gminny

Uroczystość 3 Maja w Gminie Damasławek

3 Maja w Gminie Damasławek

Jak w całej Polsce, tak również w Damasławku obchodzono Święto Konstytucji 3 Maja.

W damasławskim kościele pw. św. Stanisława BM odbyła się msza św. za ojczyznę, w której udział wzięli Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek, Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Buk, Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Radni Gminy Damasławek, Druhowie z OSP w Damasławku, OSP w Międzylesiu, OSP w Mokronosach i OSP w Niemczynie Przedstawiciele jednostek samorządowych, Sołtysi i zaproszeni Goście. Mszy św. przewodniczył Administrator parafii ks. dr Grzegorz Iwiński, który wygłosił okolicznościową homilię. Po zakończeniu mszy i odśpiewaniu „Boże coś Polskę…”, poczty sztandarowe i zebrane delegacje wyruszyły na plac przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Damasławku. Odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego” i delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Na zebranych w sali GOK czekały występy przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku i uczniów Szkoły Podstawowej w Niemczynie. Nad przygotowaniem akademii czuwali nauczyciele: Anna Pietras, Agnieszka Jung-Pikula, Inga Eliasz-Sierszulska, Żaneta Mosiek, Wiesława Gruszka, Artur Płoszyński, Żaneta Buk, Mariola Łukomska, Magdalena Maciuba i Magdalena Macieja. 3 maja br. świętowali również Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Wójt i Przewodniczący Rady Gminy wraz z Komendantem Gminnym Maciejem Przybylskim wręczyli wyróżnienia:

Jednostce roku 2018 – OSP Damasławek

Strażakowi Roku 2018 w Gminie Damasławek – Sławomirowi Pędzińskiemu

Działaczowi Roku w Gminie Damasławek – Radosławowi Marchwickiemu.

Następnie wyróżnienia dla:

Strażaka Roku 2018 – Macieja Wieczorka

Działacza roku 2018 – Mirosława Niewiadomego w OSP Damasławek

Strażaka Roku 2018 – Krzysztofa Wodyńskiego

Działacza roku 2018 – Tomasza Janasa w OSP Niemczyn

Strażaka Roku 2018 – Piotra Dudy

Działacza roku 2018 – Krzysztofa Kulpińskiego w OSP Międzylesie

Strażaka Roku 2018 – Arkadiusza Hekierta

Działacza roku 2018 – Michała Cieślińskiego w OSP Mokronosy.

Opracował: Bolesław Szmania

Resztę zdjęć można obejrzeć TUTAJ