Grudzień 2018
« Lis

Goniec gminny

I inauguracyjna Sesja Rady Gminy Damasławek kadencji 2018 – 2023.

19 listopada 2018 r. o godz. 16:00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Damasławku odbyła się I inauguracyjna Sesja Rady Gminy Damasławek kadencji 2018 – 2023. Do czasu wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Damasławek obrady prowadził radny senior – Henryk Kaczmarek. Na początku sesji radni Gminy Damasławek i Wójt elekt – Cyprian Wieczorek złożyli ślubowanie. W wyniku przeprowadzonych tajnych głosowań Przewodniczącym Rady Gminy Damasławek został pan Sławomir Buk,  a Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Damasławek: pani Weronika Smalec i pan Jan Mazurkiewicz.  Powołane zostały następujące komisje Rady:

I. Komisja Budżetu, Gospodarki i Rolnictwa

Przewodniczący – Dominik Mosiek

Członkowie:  Aurelia Paleń

Weronika Smalec

Podczas sesji radni podjęli również uchwałę w sprawie wynagrodzenia Wójta Gminy Damasławek. Wynagrodzenie Wójta zostało obniżone w stosunku do wynagrodzenia poprzednika. Różnica wynika z niższego stażu pracy.

Wójt pogratulował Przewodniczącemu Rady, radnym podjętych uchwał i objętych funkcji. Podziękował wszystkim obecnym za przybycie radnym, sołtysom, licznie zgromadzonym gościom i mieszkańcom gminy. Poinformował, że na sesję zaprosił lokalne stowarzyszenia, organizacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne, kierowników jednostek organizacyjnych po to, aby ukazać, że naszym celem jest współpraca z każdym tak, aby jak najlepiej żyło się nam w Gminie Damasławek. Niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy polityczne to wszystkim nam zależy na tym, aby działać jak najlepiej na rzecz naszej małej ojczyzny Gminy Damasławek.

Foto (1)

TRANSMISJA SESJI