« Wrz

JUBILEUSZ 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

JUBILEUSZ

50-lecia Pożycia Małżeńskiego

Poważna, a zarazem uroczysta to chwila, która pozwala obchodzić Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. 50-lecie Pożycia Małżeńskiego, to Jubileusz jakim może pochwalić się niewiele par małżeńskich – to święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania.

Złote Gody  Małżeńskie obchodzi się po 50 latach wspólnego Pożycia Małżeńskiego. 04 października 2018 roku Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w naszej  gminie świętowały 3 pary  małżeńskie:

1. Państwo Elżbieta Maria i Marian Michalak zamieszkali w Dąbrowie,
  2. Państwo Eugenia i Eugeniusz Zdzisław Szczepańscy zamieszkali w Niemczynie,
  3. Państwo Józefa i Ireneusz Stanisław Binkowscy zamieszkali w Niemczynie.

Jako wyraz uznania za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra  założonej przed pół wiekiem rodziny Jubilaci zostali odznaczeni medalami ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE  przyznawanymi przez Prezydenta RP.  Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy Damasławek  Jacek Matysiak, który wręczył również wszystkim Jubilatom pamiątkowe statuetki, kwiaty oraz okolicznościowe dyplomy.

Wójt Gminy Damasławek  Jacek Matysiak życzył wszystkim Szanownym Jubilatom wszelkiej pomyślności, długich i pogodnych lat w zdrowiu oraz pogratulował tak długiego stażu małżeńskiego.

Życzenia Jubilatom złożyli również Wicestarosta Wągrowiecki Michał Piechocki oraz Przewodniczący Rady Gminy Damasławek  Wojciech Ollek.

Po części oficjalnej wszyscy  zostali zaproszeni  do wspólnego tortu przyozdobionego w imiona Dostojnych Jubilatów, nie zabrakło też lampki szampana i gromkiego STO LAT.

Uroczystość uświetnił występ uczniów   klas  II a i II b Szkoły Podstawowej wchodzącej w skład Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, przygotowanych przez Panią Alinę Matysiak i Panią  Jolantę Dębowską.

Sporządziła Leokadia Kosmowska Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego
w Damasławku