Czerwiec 2019
« Maj

Goniec gminny

Kolejne zwycięstwo OSP Damasławek w Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych 2019

W niedzielę 9 czerwca br. na terenie Gminnego Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego w Damasławku, zostały rozegrane Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Damasławek i Gminy Wapno. O godz. 14:00 druh Maciej Przybylski – Komendant Gminny Związku OSP RP w Damasławku wprowadził drużyny: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Damasławek, OSP Stołężyn i OSP Wapno oraz drużyny seniorskie z OSP: Damasławek, Międzylesie, Mokronosy, Niemczyn, Rusiec, Stołężyn i Wapno. Oficjalnego otwarcia i przywitania gości dokonał Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Damasławku. Na zawody przybyli zaproszeni goście:

Tomasz Kranc – Starosta Wągrowiecki,

Maciej Kędzierski – Wójt Gminy Wapno, który brał osobiście udział w rywalizacji startując w                                                        drużynie z macierzystej jednostki OSP Rusiec.

bryg. Zbigniew Dziwulski – Komendant Powiatowy KP PSP w Wągrowcu,

druh Andrzej Woźnicki – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP
                                          w Wągrowcu

druh Kazimierz Koliński – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Wapnie, a                                                              także prezesi jednostek startujących w zmaganiach.

W pierwszej kolejności wystartowały drużyny młodzieżowe. Dziewczęta z MDP OSP w Damasławku wystartowały w zawodach w tym składzie po raz pierwszy. Ćwiczenia zostały wykonane perfekcyjnie przez wszystkie zespoły. Młodzież stanowi silne zaplecze braci strażackiej, która w przyszłości będzie dbać o bezpieczeństwo przeciwpożarowe w naszeji okolicznych gminach.

Z drużyn seniorskich z Gminy Wapno najlepszy wynik osiągnęła ekipa z OSP Stołężyn, II miejsce OSP Wapno i III miejsce OSP Rusiec. Z kolei spośród drużyn Gminy Damasławek najlepsze miejsce zajęła, jak sam tytuł wskazuje, drużyna OSP Damasławek, uzyskując 111 sekund, to również najlepszy wynik w rywalizacji międzygminnej. Drugie miejsce zajęła OSP Międzylesie, III miejsce OSP Niemczyn i IV  OSP Mokronosy. Puchary wręczyli Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wągrowcu i Komendant Powiatowy KP PSP w Wągrowcu oraz Wójt Gminy Damasławek.

Strażackie zmagania sędziowali funkcjonariusze PSP z Komendy w Wągrowcu z sędzią głównym st. kpt. Jackiem Rochowiakiem. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem Damasławian, którzy przybyli całymi rodzinami. Jak zawsze nasi Strażacy zapewnili widzom sporą dawkę pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim Strażakom za rywalizację, którą niejednokrotnie przypłacają własnym zdrowiem. Druhowi Piotrowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Opracował: Bolesław Szmania

Gminy partnerskie