Kwiecień 2018
« Mar

Goniec gminny

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

45 uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Damasławek w okresie od marca do czerwca 2018 r. uczestniczy w programie powszechnej nauki pływania pn. „Umiem pływać”. Projekt zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.
Uczniowie klas I-III, którzy zostali zakwalifikowani do projektu korzystają z bezpłatnych zajęć nauki pływania, które odbywają się na pływalni AQUAPARK w Wągrowcu. W ramach projektu dzieci mają 20 godzin lekcyjnych nauki pływania. W trakcie dowozu oraz pobytu na basenie dzieciom towarzyszą nauczyciele ze szkoły w Niemczynie i w Damasławku.
Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystki, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Damasławek, a realizuje go Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu.

Sporządziła – Agnieszka Furmaniak

Nazwa skweru przy ulicy Żnińskiej w Damasławku