« Lis

Goniec gminny

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. Plakat promujący segregację odpadów.

Z ogromną przyjemnością i satysfakcją informujemy, iż 6 grudnia 2017 r. Wójt Gminy Damasławek Jacek Matysiak, wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego pn. „Plakat promujący segregację odpadów”.

Konkurs zorganizowany został w ramach kampanii edukacyjnej poświęconej gospodarowaniu odpadami komunalnymi. Celem konkursu było:

• podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół i przedszkola z terenu Gminy Damasławek,
  • zachęcenie dzieci i młodzieży do zaangażowania się w selektywną zbiórkę odpadów w gospodarstwach domowych,
  • promowanie zachowań proekologicznych i troski o środowisko naturalne,
  • rozwijanie umiejętności plastycznych.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do konkursu zgłoszono 121 prac. Oceny prac w dniu 23 listopada 2017 r. dokonała komisja w składzie: Ewa Grabus, Maria Machaj – Socha, Magdalena Maciuba, Justyna Kokocha, Bolesław Szmania, Agnieszka Furmaniak. Ze względu na fakt, iż na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Oceniający brali pod uwagę pomysł, estetykę, walory artystyczne oraz zgodność z tematyką konkursu.

Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych.

I kategoria - 5 i 6 latki – oddziały przedszkolne

I miejsce – Lena Rakocy kl. 0 Przedszkole Damasławek

II miejsce – Ksawery Domagała kl. 0 Przedszkole Damasławek

III miejsce – Hubert Smelkowski kl. 0 Przedszkole Damasławek Oddział Niemczyn

Wyróżnienie – Klementyna Tondel kl. 0 Przedszkole Damasławek

II kategoria - klasy I-III – szkoła podstawowa

I miejsce – Weronika Szmania kl. III c ZSP Damasławek

II miejsce – Amelia Kobierska kl. III b ZSP Damasławek

III miejsce – Zuzanna Szymańska kl. III c ZSP Damasławek

Wyróżnienie – Gracjan Kuryś kl. III a ZSP Damasławek

III kategoria - klasy IV-VI – szkoła podstawowa

I miejsce – Olga Tuliszkiewicz kl. VI b ZSP Damasławek

II miejsce – Tatiana Maćkiewicz kl. V SP Niemczyn

III miejsce – Martyna Mazur kl. V a ZSP Damasławek

Wyróżnienie – Klaudia Kuc kl. VI b ZSP Damasławek, Kinga Wiertel kl. V SP Niemczyn

IV kategoria – klasa VII szkoła podstawowa, klasy II i III gimnazjum

I miejsce – Ewelina Kaniewska kl. VII SP Niemczyn

II miejsce – Wiktoria Sokołowska kl. II c gim. ZSP Damasławek

III miejsce – Alicja Szcześniak kl. VII SP Niemczyn

Wyróżnienie – Martyna Raczyńska kl. VII ZSP Damasławek, Klaudia Pałka kl. II c gim. ZSP Damasławek

Nagrody wręczono w trzech  kategoriach wiekowych, uczniom Szkoły Podstawowej w Niemczynie oraz Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku. Wręczenie nagród w kategorii I dzieci 5 i 6 letnich, nastąpi 13 grudnia 2017 r. w trakcie uroczystego otwarcia budynku Przedszkola Publicznego w Damasławku.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania za piękne i interesujące prace, a laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich talentów.

Sporządziła - Justyna Kokocha

PRACE KONKURSOWE