Czerwiec 2018
« Maj

Goniec gminny

Zakończenie projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”

Wójt Gminy Damasławek informuje, że 29 maja  br. zakończono w naszej gminie 3-miesięczny program powszechnej nauki pływania pod hasłem „Umiem pływać” dla uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Przedsięwzięcie dofinansowane było przez Ministerstwo Sportu i Turystki, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Damasławek. Realizowało je Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu.

W projekcie brało udział 45 uczniów ze Szkół Podstawowych w Niemczynie i w Damasławku. Zajęcia odbywały się razy w tygodniu. Podczas 20-godzinnych zajęć na krytej pływalni ,,AQUAPARK” w Wągrowcu, pod kierunkiem 3 instruktorów uczniowie poznawali tajniki nauki pływania. Nauczyciele szkół byli zaangażowani w opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów.

Dzieci nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów. Zajęcia dały uczniom nie tylko możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale dały również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Zachęciły dzieci do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia.

Na koniec wszyscy uczestnicy tegorocznego programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” otrzymali pamiątkowe medale. Program cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które bardzo chętnie jeździły  na basen i brały udział w lekcjach pływania.

Foto (1)

Gminy partnerskie