Sierpień 2018
« Lip

Goniec gminny

Zakończenie projektu „Kompleksowy Program Usług Opiekuńczych świadczonych w społeczności lokalnej 5 gmin Wielkopolski dla niesamodzielnych seniorów i opiekunów faktycznych”

Wójt  Gminy Damasławek informuje, iż  zakończony został  projekt „Kompleksowy Program Usług Opiekuńczych świadczonych w społeczności lokalnej 5 gmin Wielkopolski dla niesamodzielnych seniorów i opiekunów faktycznych” nr RPWP.07.02.02-30-0020/16. Był finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dzienny Dom Pomocy w Damasławku funkcjonował od lutego 2017 do czerwca 2018. W tym czasie w jego spotkaniach uczestniczyło 20 seniorów wieku 60/65+ z terenu Gminy Damasławek. Odbyli łącznie 30 spotkań (po 6 godzin dziennie) w trakcie, których realizowane były zajęcia z gimnastyki, artystyczne, muzyczne, poświęcone: zdrowemu trybowi życia, dietetyce pierwszej pomocy, higienie kręgosłupa, obsłudze, komputera, historii lokalnej czy prawnym aspektom życia osoby starszej. Wszystkim podopiecznym zapewniane były dowóz z miejsca zamieszkania do Gminnego Ośrodka Kultury, poczęstunek, oraz dwudaniowy obiad.  Prowadzącym program była firma Centrum Kompetencji  Grupa Szkoleniowo-Doradcza A. Gawrońska Sp.j. –  Poznań ul. Nowosolska 21/3a.

W piątek 8 VI odbyło się ostatnie spotkanie w Dziennym Domu Pomocy w Damasławku, prowadzonym w ramach projektu „Kompleksowy Program Usług Opiekuńczych świadczonych w społeczności lokalnej 5 gmin Wielkopolski dla niesamodzielnych seniorów i opiekunów faktycznych”.

Oprócz podopiecznych w wydarzeniu wzięli udział między innymi Wójt Gminy Damasławek  Jacek Matysiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku  Magdalena Zygmunt, prezeska partnera w projekcie, firmy OAK Usługi Opiekuńcze  Anna Zujewska,  Ryszard Gawroński z firmy Centrum Kompetencji Grupa Szkoleniowo – Doradcza, oraz osoby prowadzące zajęcia.

Wspólnie wspominano przeżycia z ostatniego półtora roku przeglądając zdjęcia oraz podziwiając wystawę prac uczestników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe fotografie oraz dyplomy z podziękowaniami, po czym spałaszowano okolicznościowy tort oraz pyszne ciasta przygotowane przez uczestniczki projektu. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie przez Wójta Gminy Damasławek specjalnego pucharu dla Pani Henryki Leśniewskiej, która osiągnęła najwyższą frekwencję na spotkaniach Dziennego Domu Pomocy.

Spotkanie zakończono z nadzieją na rychłe ponowne spotkanie w ramach kolejnych projektów . Podziękowano   uczestnikom programu, sympatykom oraz ich opiekunom z gminy Damasławek za okazane zaufanie i serdeczność a także za każdą wspólnie spędzone chwilę, które na długo zostaną w pamięci.

Opr. na podstawie materiałów firmy

Centrum Kompetencji  Grupa Szkoleniowo-Doradcza A. Gawrońska Sp.j.

Gminy partnerskie

8.30-16.30