Dzienne archiwum: 12 listopada, 2021

Święto Odzyskania Niepodległości.

11 listopada 2021 roku na terenie Damasławka odbyły się obchody 103. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwycięskiego powstania wielkopolskiego 1918/1919. O godzinie 11: 00 w Kościele pw. św. Stanisława BM w Damasławku odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny oraz Gminy Damasławek. Po homilii nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. Przy wyjściu z kościoła wszyscy uczestnicy obchodów mogli poczęstować się rogalem Świętomarcińskim przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Damasławku.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali hołd walczącym o niepodległą Polskę.

Ze względu na panującą pandemię obchody Święta Niepodległości miały symboliczny charakter.

Cała galeria zdjęć dostępna jest na fanpage’u Gminy Damasławek – GALERIA ZDJĘĆ