Dzienne archiwum: 25 listopada, 2021

Konkurs Recytatorski.

22 listopada 2021 roku Cyprian Wieczorek Wójt Gminy Damasławek osobiście pogratulował Gabrieli Marzec zajęcia 3 miejsca w VI Konkursie Recytatorskim „Przestrzenie słowa. Wiersze poetów związanych dawniej i dziś z I LO w Wągrowcu”.

Konkurs odbył się 3 listopada 2021 roku, a wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpiło podczas wągrowieckich obchodów 44. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.
Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wycieczka do Warszawy.

Zapraszamy osoby w wieku 55+ z gminy Damasławek na wyjazd popularnonaukowy do Warszawy, który odbędzie się od 4 do 5 grudnia 2021 roku.
W ramach wyjazdu zapewniony będzie: przejazd autokarem, nocleg oraz wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja).
Wyjazd odbywać się będzie w reżimie sanitarnym.
Zapisywać się można pod numerem telefonu 67 26 86 327 lub osobiście w Urzędzie Gminy Damasławek.
Ograniczona ilość miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt „Poznaj Polskę”

Gmina Damasławek otrzymała dofinansowanie w kwocie 19 081,00 zł na zorganizowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki, do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki,
w ramach czterech obszarów edukacyjnych: śladami Polskiego Państwa Podziemnego; śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego; kultura i dziedzictwo narodowe; największe osiągnięcia polskiej nauki.

Całkowity koszt wycieczek to 23 852,00 zł, wkład własny 4 771,00 zł.

Uczniowie wyjadą na wycieczki, gdzie będą zwiedzać Gdynię, Warszawę, Żelazową Wolę, Inowrocław, Biskupin wraz z okolicznymi zabytkami. Wycieczki odbędą się do 15 grudnia 2021 roku.