Dzienne archiwum: 2 maja, 2022

Rozpoczęcie majówki 2022

30 kwietnia na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku było muzycznie, a to za sprawą „Majówki z Waszym Radiem FM”. Wydarzenie rozpoczęło się od występu młodzieży z GOK Damasławek. O godzinie 18:00 wystartowała prywatka z Dariuszem Piekarskiem oraz DJ Danley i DJ Oskar. Gwiazdą wieczór była grupa D-Bomb znana z utworu „O Ela, Ela”. Na zakończenie DJ-e poprowadzili zabawę taneczną. Podczas całego wydarzenia nie zabrakło przysmaków serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. KGW Damasławek przygotowało frytki, hot-dogi oraz popcorn, a KGW Mokronosy słodkości: pączki, rogaliki, drożdżówki oraz ciepłe napoje. Panie z KGW Międzylesie grillowały kiełbasę oraz kaszankę, natomiast KGW „Turzanki” rozgrzewającą zupę gulaszową oraz chleb ze smalcem i ogórkiem. Dla najmłodszych została przygotowana strefa z dmuchańcami oraz animacjami. Funkcjonowała również kawiarenka GOK, gdzie można było skosztować szarlotkę oraz zakupić kawę, herbatę, napoje czy słodycze. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie z OSP Damasławek.

Dziękujemy za liczne przybycie do Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku i wspólną zabawę.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia.

GALERIA ZDJĘĆ DOSTĘPNA: TUTAJ

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Kozielsko.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW
PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Cyprian Wieczorek – Wójt Gminy Damasławek podpisał z Pawłem Kubickim – Właścicielem Firmy GABRODROG umowę na budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Kozielsko.
Prace rozpoczną się w maju. W ramach inwestycji przewiduje się:

• rozbiórkę istniejącej nawierzchni drogi,

• profilowanie z zagęszczeniem istniejącego podłoża,

• wykonanie nawierzchni drogi z betonu asfaltowego,

• umocnienie poboczy tłuczniem,

• wykonanie nawierzchni zjazdów z kostki brukowej betonowej,

• wykonanie nawierzchni chodników i miejsc postojowych z kostki brukowej betonowej,

• wykonanie zatoki autobusowej z kostki brukowej betonowej,

• wykonanie nawierzchni pierścienia i umocowań z kostki kamiennej granitowej,

• wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Dofinansowanie zadania w wysokości 427.063,09 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość kontraktu to 765.860,73 złotych. Planowany termin zakończenia prac to październik 2022 roku.