Miesięczne archiwum: czerwiec 2022

Poznaj Polskę

Poznaj Polskę - Park Miniatur | Warowania | Inwałd

W ramach wsparcia na realizację zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez poznawanie historycznych miejsc w Polsce, naszego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki uczniowie z klas IV–VIII Szkoły Podstawowej w Niemczynie spędzili przyjemnie czas na trzydniowej wycieczce, gdzie podziwiali zabytki kultury i sztuki oraz zatrzymywali się w ważnych historycznie miejscach. Odwiedzili: Kraków, Wieliczkę, Wadowice i Częstochowę. Natomiast uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Dziekanowic, Ostrowa Lednickiego oraz Gniezna.

W ramach wsparcia zadania na podstawie wniosku złożonego prze dyrektora Szkoły Podstawowej w Niemczynie, Gmina Damasławek otrzymała dofinansowanie w wysokości 18 664,00 zł, natomiast wkład własny wyniósł 4 666,00 złotych.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

 

 

Bezpłatne badania mammograficzne

W dniu 12-07-2022 w Damaslawku odbędą się bezpłatne badania mammograficzne realizowane przez firmę Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. w Poznaniu.

OPEN to ośrodek diagnostyczny posiadający status Ośrodka Referencyjnego w zakresie diagnostyki gruczołu piersiowego Siemens.

Mammobusy OPEN wyposażone są w najnowocześniejsze cyfrowe mammografy.

Zachęcamy wszystkie mieszkanki naszej gminy urodzone w latach (1953- 1972) do udziału w nieodpłatnym badaniu. Mammobus będzie dostępny przed Ośrodkiem Zdrowia, ul Długa 1 w godzinach 09:00-13:00.

Aby skorzystać z bezpłatnego badania  należy zarezerwować termin swojego badania telefonicznie  pod nr 61 855 75 28  lub wysłać maila z prośbą o kontakt podając nr telefonu na adres mammobus@open.poznan.pl

Więcej informacji na temat projektu bezpłatnych badań dla kobiet znajdziecie Państwo na stronie  https://openbadania.pl

O zaletach mammografii i celowości badań informacje można znaleźć tu: https://open.poznan.pl/qa/

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W piątek wybrzmiał dzwonek oznajmiający koniec roku szkolnego. Nasi uczniowie zrobili kolejny ważny krok. Był to szczególny moment dla absolwentów naszych szkół. W uroczystościach wzięli udział wychowawcy, nauczyciele i rodzice. Koniec roku szkolnego był okazją do podsumowań i podziękowań.

Nagrody dla najlepszych absolwentów otrzymały:

– Nikola Kabacińska – absolwentka Szkoły Podstawowej w Niemczynie,

– Eleonora Wojciechowska – absolwentka Szkoły Podstawowej w Damasławku,

– Wiktoria Sokołowska – absolwentka Szkoły Branżowej I Stopnia w Damasławku.

W tym dniu odbyło się także uroczyste zakończenie pierwszego etapu edukacji przedszkolnej w Publicznym Przedszkolu w Damasławku. Z tej okazji grupy „Misie”, „Pszczółki” i „Słoneczka zaprezentowały wspaniały program artystyczny.

Dziękujemy wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi oraz Rodzicom za współpracę i zaangażowanie. Uczniom gratulujemy osiągniętych wyników. Niech nadchodzące wakacje będą czasem wspaniałych przygód i zasłużonego odpoczynku.

Bądźcie bezpieczni. Do zobaczenia we wrześniu.

 

Apel do hodowców trzody chlewnej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii

Szanowni Państwo,

ASF, czyli afrykański pomór świń – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw. Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa są zarażone dziki. Niestety przyczyną bywa też człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.

Prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad bioasekuracji:

-nie kupujcie świń z niewiadomego źródła,

-utrzymujcie świnie w sposób wykluczający kontakt z dzikami,

-stosujcie tylko pasze zabezpieczone przed dostępem zwierząt wolno żyjących,

-wyłóżcie maty nasączone środkiem dezynfekcyjnymi przed wjazdami i wyjazdami z gospodarstw oraz przed wejściami do pomieszczeń, w których utrzymywane są świnie.

Przypominamy też, że za brak stosowania zasad bioasekuracji będą nakładane kary administracyjne.

Ranking Szkół – Zwolnieni z Teorii 2022

23 czerwca br. Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek pogratulował znalezienia się Technikum w Damasławku w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2022. Niniejszy Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii to forma wyróżniania szkół ponadpodstawowych, które stawiają na wspieranie uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości i działaniu społecznym. Ranking docenił dokonania uczniów, którzy udowodnili, że potrafią się odleźć w praktycznym działaniu.

Wójt złożył gratulacje również nauczycielom Pani Annie Kasperkowiak i Panu Maciejowi Danielukowi, stworzenia młodzieży miejsca do rozwinięcia kompetencji przyszłości, które pozwolą im nie tylko poradzić sobie na rynku pracy i w karierze zawodowej, ale również w życiu codziennym.

 

90. urodziny Pani Genowefy Ziółkowskiej

Mieszkanka Damasławka Pani Genowefa Ziółkowska 20 czerwca 2022 roku obchodziła 90 urodziny. Jubilatkę z tej okazji odwiedził Cyprian Wieczorek Wójt Gminy Damasławek, złożył życzenia oraz wręczył pamiątkową statuetkę wraz z bukietem kwiatów.

Pani Genowefo życzymy długich lat życia oraz wszystkiego, co w życiu najmilsze i najpiękniejsze, dni pełnych słońca i radości w towarzystwie ukochanej rodziny.

Podsumowanie projektu „Umiem pływać”

15 czerwca br. na pływalni „Aquapark” w Wągrowcu odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji programu „Umiem pływać”. W tym roku w lekcjach pływania brało udział 45 uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, którzy otrzymali medale ukończenia zajęć. Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Zajęcia, prowadzone były przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia raz w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć jest sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.

Projekt współfinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i Gminę Damasławek, a realizowało go Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu.

Serdecznie dziękujemy instruktorom, dyrektorom oraz opiekunom, którzy towarzyszyli dzieciom podczas trwania całego projektu.

Do zobaczenia na basenie!

 

Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy mieszkańców całego powiatu wągrowieckiego na bezpłatne badanie USG aorty brzusznej w Wielkopolskim Programie Zdrowotnym ZDROWA AORTA, które odbędzie się w dniach 28.06.22r. oraz 19.07.22r. w Poznaniu w Centrum Medycznym Arterieart, ul. Rakoniewicka 23A.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Zbadaj się bezpłatnie! Wczesna diagnoza może uratować życie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Zapisy na badanie: 

– telefonicznie: 503 075 095

– e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com (proszę podać imię, nazwisko, pesel, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym ma być wykonane badanie).