Dzienne archiwum: 1 sierpnia, 2022

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2022 roku na Cmentarzu Parafialnym w Damasławku odbyły się symboliczne obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

O godzinie 17:00 uruchomiono syreny alarmowe. Po hymnie państwowym ksiądz Grzegorz Iwiński proboszcz parafii w Damasławku zmówił modlitwę w intencji wszystkich walczących i poległych w Powstaniu. Przybyłe delegacje na grobie śp. ks. Zbigniewa Drzewieckiego Powstańca Warszawskiego pseudonim „Zbyszek” złożyły okolicznościowe wiązanki. Nie zabrakło również Mieszkańców, którzy kwiatami i zniczami upamiętnili zmarłego księdza. Następnie głos zabrał Tomasz Kranc Starosta Wągrowiecki, Jan Libicki Senator, Krzysztof Paszyk Poseł na Sejm RP oraz Maria Chojnacka Zastępca Wójta Gminy. Uroczystość zakończyła się spotkaniem przy kawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Damasławku.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie i uczczenie pamięci o Bohaterach.