Miesięczne archiwum: listopad 2022

Budowa chodnika w Rakowie

Wójt Gminy Damasławek – Cyprian Wieczorek podpisał umowę z F.H.U. Klimek z Kobylca na budowę chodnika przy drodze gminnej w Rakowie. Nowy ciąg pieszy połączy świetlicę wiejską z przystankiem autobusowym przy drodze powiatowej. Chodnik będzie miał długość 330 metrów i szerokość 1,5 metra. Ponadto wykonane zostaną wjazdy do nieruchomości. Wartość kontraktu to 208 116,00 złotych. Czas na wykonanie prac wynosi trzy miesiące. Realizacja zadania jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dedykowanego dla obszarów na których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Pozyskaliśmy na ten cel wsparcie w wysokości 98% wartości zadania.

Złoty Medal za Długoletnią Służbę

Na wniosek Cypriana Wieczorka Wójta Gminy Damasławek Pani Anna Grzewińska została odznaczona przez Prezydenta RP Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Medal przyznawany jest za wzorowe oraz wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Ostatnia Sesja Rady Gminy Damasławek była okazją do wręczenia medalu, gratulacji oraz podziękowań.

Warto dodać, że Pani Anna Grzewińska jest pracownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej od 31 lat. Zatrudniona została 5 września 1991 roku na stanowisku pracownika socjalnego. 17 sierpnia 1992 roku została powołana na stanowisko Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Damasławku. Przez wszystkie lata swojej pracy wykonywała obowiązki wzorowo i sumiennie,. Czynnie angażuje się w sprawy mieszkańców gminy Damasławek, jest członkiem gminnej komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych oraz Towarzystwa Współpracy gminy Damasławek z Zagranicą. Co roku razem z prezesem Towarzystwa przygotowuje paczki żywnościowe dla najuboższych mieszkańców gminy Damasławek oraz bony na opał. W 2018 roku współpracowała przy projekcie „Twój czas w 7 gminach powiatu wągrowieckiego” tj. kompleksowym programie usług opiekuńczych dla niesamodzielnych osób starszych i ich faktycznych opiekunów. Aktywnie uczestniczy w sesjach rady gminy Damasławek czy gminnych uroczystościach.

Damasławskie Mikołajki

To już tradycja, że na początku grudnia spotykamy się na Rynku. W tym roku iluminacje będą skromniejsze, ale nie wyobrażamy sobie centrum miejscowości bez choinki. Symboliczne uruchomienie oświetlenia odbędzie się w niedzielę 4 grudnia. Razem z GOK Damasławek zapraszamy do wspólnej zabawy. Każdy znajdzie coś dla siebie. KGW Perły Smuszewo będzie serwowało zupę serowo-porową, napoje rozgrzewające oraz syropy własnej produkcji. KGW Niemczyn wspólnie z Samorządem Uczniowskim z Szkoła Podstawowa w Niemczynie zadbają słodkości, kawę, herbatę oraz kartki bożonarodzeniowe. Planeta Świetnej Zabawy „dj-Wodzirej-Animator Marcin Gąsiorowski zajmie się animacjami. Nie zabraknie występów artystycznych Mieszkańców Gmina Damasławek. Do zobaczenia.

95. urodziny Pani Krystyny Adamskiej

22 listopada 2022 roku Pani Krystyna Adamska z Damasławka świętowała 95. urodzin. Z tej okazji Cyprian Wieczorek – Wójt Gminy Damasławek osobiście złożył Jubilatce życzenia, wręczył kwiaty oraz drobny upominek.

Dostojna Jubilatka emanuje niezwykłą pogodą ducha oraz zadziwia doskonałą pamięcią. Pani Krystyno raz jeszcze życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

 

Zaproszenia na bezpłatne badanie USG aorty brzusznej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne badanie USG aorty brzusznej w Wielkopolskim Programie Zdrowotnym ZDROWA AORTA, które odbędzie się w dniu 13.01.23 r. w Wągrowcu w poradni „Intermedica” na ul. Wachowiaka 9.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Zbadaj się bezpłatnie! Wczesna diagnoza może uratować życie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Zapisy na badanie:

– telefonicznie: 503 075 095

– e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com (proszę podać imię, nazwisko, pesel, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym ma być wykonane badanie).

Zapraszamy serdecznie!

Zaproszenie na szczepienie II dawką szczepionki przeciwko HPV dziewcząt z rocznika 2009

 Powiat Wągrowiecki

oraz

Przychodnia EDICTUM Sp. z o.o.

 zapraszają

 

dziewczynki z rocznika 2009 na szczepienia II dawką szczepionki HPV, które z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie zostały zaszczepione w pierwszym wyznaczonym terminie.

Szczepienia odbędą się dnia

 

06.12.2022r. (wtorek) od godz. 13:00 do godz. 15:00

 w Szkole Podstawowej Nr 2,

Krótka 4, 62-100 Wągrowiec

Światowy Dzień Cukrzycy

Cyprian Wieczorek – Wójt Gminy Damasławek w zeszłym tygodniu uczestniczył w obchodach Światowego Dnia Cukrzycy zorganizowanych przez Koło Diabetyków w Damasławku. Uroczystość była okazją do złożenia życzeń oraz wspólnej integracji.

Warto dodać, że koło zrzesza 30 członków, a w przyszłym roku będzie obchodzi jubileusz 10-lecia powstania.

Fot. Anka Borczykowska

Festyn Ekologiczny

Z okazji Dnia Czystego Powietrza obchodzonego 14 listopada Urząd Gminy Damasławek zorganizował I Festyn Ekologiczny, który odbył się 20 listopada w GOK Damasławek. Pracownicy urzędu i ośrodka kultury przygotowali dla dzieci szereg atrakcji i konkursów o tematyce związanej z ochroną środowiska. Z tej okazji, a także mając na celu promowanie edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt.: ,,W trosce o środowisko” dla uczniów szkół podstawowych z Gmina Damasławek. Konkurs został podzielony na 2 kategorie. W kategorii klas 1-3, w której dzieci miały do wykonania własnoręczny plakat o tematyce związanej z ochroną środowiska nagrody otrzymali:

• I miejsce Sebastian Tłoczek (SP w Niemczynie),

• II miejsce Hania Cieślik (ZSP w Damasławku),

• III miejsce Mikołaj Szymański (SP w Niemczynie).

Nagrody wyróżnienie powędrowały do:

• Ksawerego Sosińskiego (ZSP w Damasławku),

• Nikoli Michalak (ZSP w Damasławku),

• Niny Wegner (ZSP w Damasławku).

W kategorii klas 4-8, gdzie dzieci i młodzież miała do wykonania torbę Eko nagrody trafiły do:

• I miejsce Aleksandra Łysy (ZSP w Damasławku),

• II miejsce Anna Małecka (ZSP w Damasławku),

• III miejsce Brajan Gola-Zajdlewicz (ZSP w Damasławku).

Nagrody wyróżnienia otrzymały:

• Michał Tłoczek (SP w Niemczynie),

• Daria Kuzara (ZSP w Damasławku),

• Wiktoria Woźniak (ZSP w Damasławku).

Podczas festynu posadziliśmy drzewo miododajne w ramach programu ,,Czyste powietrze”. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekał słodki poczęstunek serwowany w lokalnej kawiarence. Gratulujemy wszystkim Laureatom. Uczestnikom festynu dziękujemy za wspólną zabawę.

Do 30 grudnia 2022 r. każdy płatnik składek powinien założyć profil na PUE ZUS

Zgodnie z przepisami od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek, ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego warto założyć swój profil jak najszybciej.

Do tej pory obowiązek posiadania profilu na PUE ZUS mieli płatnicy rozliczający składki za więcej niż 5 osób. Po zmianach obowiązek ten dotyczy wszystkich przedsiębiorców – także właścicieli małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie.

Obecnie na PUE ZUS swój profil ma ponad 10,6 mln użytkowników. Już teraz ponad 89 proc. osób prowadzących własną działalność i ponad 87 proc. firm rozliczających składki od 1 do 5 osób ma profil na PUE ZUS z rolą płatnika.

Płatnicy składek, którzy nie mają profilu na PUE ZUS, muszą go założyć do 30 grudnia 2022 r. Jeśli tego nie zrobią, ZUS sam założy im taki profil.

PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.

Szczegółowe informację: NA STRONIE INTERNETOWEJ ZUS

100. urodziny Pani Marianny Kalki

Z dumą informujemy, że kolejna mieszkanka gminy Damasławek świętowała 100 urodziny. Pani Marianna Kalka ze Starężyna, aktualnie czasowo przebywająca w Gołaszewie, 15 listopada 2022 roku obchodziła Jubileusz 100 urodzin. Z tej wyjątkowej okazji życzenia osobiście złożył Cyprian Wieczorek – Wójt Gminy Damasławek.

Setne urodziny to wyjątkowa i piękna okoliczność. Dostojnej Jubilatce życzymy dalszych długich lat życia w dobrym zdrowiu oraz wszystkiego co najlepsze i najwspanialsze, aby każdy kolejny dzień był radosny, pełen miłości i życzliwości osób bliskich. Niech Pani szczęście trwa jak najdłużej.

Jubilatce został również przekazany list gratulacyjny oraz życzenia od Prezesa Rady Ministrów RP Pana Mateusza Morawieckiego.