Dzienne archiwum: 5 grudnia, 2022

Wyróżnienia dla Honorowych Dawców Krwi

Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek Wójt Gminy Damasławek, Sławomir Buk Przewodniczący Rady Gminy Damasławek oraz Jan Maćkowiak Prezes PCK Wągrowiec wręczyli wyróżnienia z okazji „Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK”. Osobami wyróżnionymi została Pani Renata Jung – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Niemczynie oraz Pani Agnieszka Szafranek i Pani Lucyna Kowalska – pracownicy Urzędu Gminy Damasławek. Podczas sesji Prezes PCK przedstawił również informacje na temat działalności Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie powiatu wągrowieckiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom oraz osobom, które wspierają honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo.

Damasławskie Mikołajki

W niedzielę na rynku w Damasławku odbyły się Mikołajki. Podczas wydarzenia po wspólnym odliczaniu z Cyprianem Wieczorkiem – Wójtem Gminy Damasławek rozświetlono choinkę, a swoje talenty pokazali lokali artyści oraz uczniowie z Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku i Szkoły Podstawowej w Niemczynie. Najbardziej wyczekiwany gość Mikołaj wraz ze Śnieżynką przybył wozem OSP. Po wspólnej zabawie udał się do domku Mikołaja, w którym czekał już Elf. Każdy uczestnik wydarzenia mógł wykonać sobie pamiątkową fotografię z przybyłymi gośćmi z Laponii. Podczas całych Mikołajek o animację, muzykę i dobrą zabawę zadbał Pan Marcin z Planety Świetnej Zabawy. Nie zabrakło również smakołyków, które przygotowało KGW Perły ze Smuszewa, KGW Niemczyn oraz Samorząd Uczniowski z SP Niemczyn.

Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy wspólnie świętować Damasławskie Mikołajki. Podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w pomoc przy organizacji wydarzenia.

PEŁNA GALERIA DOSTĘPNA: TUTAJ