Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Licznik odwiedzin

Dofinansowanie wycieczek szkolnych w ramach realizacji programu „Poznaj Polskę”

Gmina Damasławek otrzymała dofinansowanie w kwocie 24 900,00 zł na zorganizowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki.

Miejsca wycieczek zostały wybrane przez szkoły z przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki listy priorytetowych obszarów edukacyjnych. Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Niemczynie na trzydniowej wycieczce zwiedzali Sanktuarium Maryjne na Jasnej Górze – klasztor Paulinów, Kopalnię soli „Wieliczka”, Krakowskie Drogi Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Historyczny Zespół Miasta Kraków oraz Muzeum Narodowe Sukiennice. Ciekawy program wycieczki dla uczniów zaplanowała także Szkoła Podstawowa w Damasławku. Na dwudniowej wycieczce uczniowie zwiedzali Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Pole Bitwy na Westerplatte, Muzeum Marynarki Wojennej – ORP Błyskawica i Starówkę.

Założeniem programu „Poznaj Polskę” jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie wspomaga realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizacja wyjazdowych wycieczek ma na celu urozmaicenie zajęć lekcyjnych, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone