grudzień 2021

Dożynki Gminne 2016.

Gospodarzami tegorocznych dożynek było sołectwo Dąbrowa. Organizatorem święta plonów był tradycyjnie Gminny Ośrodek Kultury w Damasławku wraz z Wójtem Gminy Damasławek. W przygotowanie dożynkowej biesiady zaangażowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niemczynie. Mszą świętą koncelebrowaną przez ks. Dziekana Andrzeja Stefańskiego i ks. Proboszcza Marka Szewczykowskiego rozpoczęły się dożynki gminne. Po zakończeniu mszy św. barwny korowód dożynkowy prowadzony przez zespół Talarki ze Szkoły Podstawowej w Niemczynie wyruszył na teren Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku, gdzie odbyła się część oficjalna i część artystyczna uroczystości.

Po przemarszu na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury w Damasławku starostowie dożynek pani Elżbieta Jadach i pan Andrzej Skawiński wręczyli bochen chleba Wójtowi, który tradycyjnie podzielił go i wręczył wszystkim zaproszonym gościom i mieszkańcom. Swoją obecnością podczas dożynek zaszczycili nas m.in.: Poseł RP – Krzysztof Paszyk, Starosta Wągrowiecki – Tomasz Kranc, Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Poznaniu – Bogdan Fleming, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Jarosław Berendt, Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego – Małgorzata Osuch,  w imieniu Wójta Gminy Wągrowiec – Agnieszka Ratajczak.

Przewodniczący Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych – Adam Grzewiński wraz z posłem RP – Krzysztofem Paszykiem wręczyli paniom: Alinie Marzec, Barbarze Pawlak i Alicji Dudzie odznaczenia „Order Serca – Matkom Wsi”. Następnie Starosta Wągrowiecki wręczył panu Rafałowi Linettemu, ojcu pana Karola Linettego nagrodę Herbu Powiatu przyznaną przez Zarząd Powiatu Wągrowieckiego.

Wójt Gminy Damasławek wręczył gratulacje i kwiaty paniom:

• Alinie Marzec,
  • Barbarze Pawlak,
  • Alicji Dudzie,
  • Bogusławie Janas,

w związku z otrzymaniem odznaczenia „Orderu Serca – Matkom Wsi”,

panom:

• Karolowi Linettemu,
  • Romanowi Adamskiemu,
  • Leszkowi Górskiemu,
  • Sławomirowi Cholewińskiemu,
  • Romanowi Nowakowi

w związku z otrzymaniem nagrody Herbu Powiatu

• oraz panu Tadeuszowi Janasowi, który otrzymał honorową nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Na brak atrakcji nikt nie mógł narzekać. Było co zobaczyć, kogo posłuchać, co zjeść i wypić.

Dekoracja dożynkowa wsi Mokronosy.

Dekoracja dożynkowa wsi Dąbrowa.

GALERIA  ZDJĘĆ:

Zdjęcia pamiątkowe – Dożynki Gminne 2016.