Listopad 2021

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży – Stępuchowo 20-22.01.2016 r.

W dniach 20-21.01.2016 r. na świetlicy wiejskiej w Stępuchowie zorganizowano ferie zimowe dla dzieci i młodzieży klas „0” – III gimnazjum. W zajęciach brali udział również rodzice. Organizatorem po raz kolejny  była Sołtys Małgorzata Grajek z Radą Sołecką wsi Stępuchowo paniami: Grażyną Trzcińską i Magdaleną Kabacińską. Zajęcia prowadzili nauczyciele ZSP w Damasławku: Aneta Kaizer, Elżbieta Bogaczyk, Sylwia Stasiak-Dziczek oraz Ewa i Maciej Danielukowie. Ilość dzieci i rodziców każdego dnia była inna od 23 do 50 osób. Dla wszystkich uczestników zajęć codziennie przygotowywany był poczęstunek: kawa, herbata, słodycze i owoce. Na zajęcia zaproszono również policjanta Pana Jarosława Sytka, który przeprowadził ciekawą pogadankę na temat profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi. Pokazał dzieciom jak działają urządzenia i sam radiowóz policyjny. Dzieci były bardzo zadowolone bo mogły wszystko obejrzeć z bliska. Nauczyciele przygotowali ciekawe pomysły na wykonanie upominków, rysunków, zorganizowano także konkursy sportowe  oraz zabawy na sali i dworze. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Jacek Matysiak i podarował słodycze. Po zajęciach w dniu 22.01.2016 r. obchodzono „Dzień Babci i Dzień Dziadka”.  Przygotowano część artystyczną: dzieci mówiły wiersze przy muzyce, a po zaśpiewaniu „Sto lat” wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki, które same wykonały. Atmosfera była bardzo miła i wesoła.

Powyższa treść zredagowana została na podstawie informacji przekazanej przez Panią Małgorzatę Grajek.

„Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy i wsparli te zajęcia: Wójtowi Jackowi Matysiakowi, GKRPA w Damasławku, Staroście Tomaszowi Krancowi, oddziałowi ALIOR Bank w Wągrowcu, Annie Grajek, Tadeuszowi Kaczmarkowi”.

Z podziękowaniem: Małgorzata Grajek – Sołtys.

Zdjęcia pamiątkowe.