Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Licznik odwiedzin

Informacja ARiMR dot. udzielania pomocy finansowej z przeznaczeniem na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody.

 

 

INFORMACJA

 

Urząd Gminy Damasławek informuje, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udziela pomocy finansowej z przeznaczeniem na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.  Oszacowania szkód dokonuje komisja powołana przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkód, na wniosek zainteresowanego rolnika, sporządzając protokół oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej, który stanowi podstawę do otrzymania dostępnych form pomocy.

         Wszelkie informację dotyczące ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne znajdują się na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu www.poznan.uw.gov.pl w zakładce „Sprawy” – „Środowisko i Rolnictwo” – „Szkody w rolnictwie” – „Szkody w rolnictwo 2017”.

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone