Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Licznik odwiedzin

Informacja dla mieszkańców Gminy Damasławek dot. odpadów.

 

 

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY DAMASŁAWEK

 

W związku z rosnącą ilością niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, Urząd Gminy Damasławek przypomina mieszkańcom, że w przypadku zadeklarowania selektywnej zbiórki odpadów, odpady wytwarzane na terenie nieruchomości powinny być segregowane zgodnie z zasadami obowiązującymi na terenie Gminy Damasławek, następnie przekazywane firmie wywozowej w dniu ich odbioru.

 

ZABRONIONE JEST UMIESZCZANIE ODPADÓW SEGREGOWANYCH W POJEMNIKU NA ODPADY ZMIESZANE LUB SPALANIE ODPADÓW (tj. plastik i tekstylia) W PIECACH DOMOWYCH.

 

Informujemy, że pracownicy firmy wywozowej na bieżąco kontrolują zawartość pojemników na zmieszane odpady komunalne. W przypadku, pojawienia się odpadów segregowanych w pojemniku na odpady zmieszane, właścicielowi nieruchomości zostanie naliczona opłata jak za odpady niesegregowane, czyli w wysokości 19 zł od osoby zamieszkującej.

 

Przypominamy, że wystawienie odpadów w workach innych niż przeznaczone do danego rodzaju odpadu, może skutkować brakiem ich odbioru przez firmę wywozową. Wszyscy mieszkańcy Gminy Damasławek, mogą bezpłatnie otrzymać worki do segregacji odpadów w Urzędzie Gminy Damasławek.

 

Poniżej przypominamy zasady segregowania odpadów, obowiązujące na terenie Gminy Damasławek.

 

KLIKNIJ NA TABELĘ, ABY POWIĘKSZYĆ

segregacja_01

segregacja

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone