grudzień 2021

Informacja dla mieszkańców Gminy Damasławek dot. odpadów.

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY DAMASŁAWEK

W związku z rosnącą ilością niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, Urząd Gminy Damasławek przypomina mieszkańcom, że w przypadku zadeklarowania selektywnej zbiórki odpadów, odpady wytwarzane na terenie nieruchomości powinny być segregowane zgodnie z zasadami obowiązującymi na terenie Gminy Damasławek, następnie przekazywane firmie wywozowej w dniu ich odbioru.

ZABRONIONE JEST UMIESZCZANIE ODPADÓW SEGREGOWANYCH W POJEMNIKU NA ODPADY ZMIESZANE LUB SPALANIE ODPADÓW (tj. plastik i tekstylia) W PIECACH DOMOWYCH.

Informujemy, że pracownicy firmy wywozowej na bieżąco kontrolują zawartość pojemników na zmieszane odpady komunalne. W przypadku, pojawienia się odpadów segregowanych w pojemniku na odpady zmieszane, właścicielowi nieruchomości zostanie naliczona opłata jak za odpady niesegregowane, czyli w wysokości 19 zł od osoby zamieszkującej.

Przypominamy, że wystawienie odpadów w workach innych niż przeznaczone do danego rodzaju odpadu, może skutkować brakiem ich odbioru przez firmę wywozową. Wszyscy mieszkańcy Gminy Damasławek, mogą bezpłatnie otrzymać worki do segregacji odpadów w Urzędzie Gminy Damasławek.

Poniżej przypominamy zasady segregowania odpadów, obowiązujące na terenie Gminy Damasławek.

KLIKNIJ NA TABELĘ, ABY POWIĘKSZYĆ

segregacja_01