Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Licznik odwiedzin

Informacja – odbiór odpadów komunalnych w 2018 roku.

 

 

 

Urząd Gminy Damasławek informuje, że 9 października 2017 r. została podpisana umowa na zadanie pn. „Odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, odpadów ulegających biodegradacji i odpadów komunalnych zbieranych selektywnie oraz odbiór i zagospodarowanie pozostałych odpadów komunalnych zbieranych selektywnie pochodzących z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Damasławek”.

Od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2019 r., odpady od mieszkańców Gminy Damasławek odbierać będzie firma REMONDIS Sanitech Sp. z o.o. Oddział Wągrowiec ul. Skocka 13A 62-100 Wągrowiec. W ramach podpisanej umowy firma, odbierać będzie odpady z nieruchomości zamieszkałych.

Przypominamy, że wszystkie osoby zamieszkujące na terenie Gminy Damasławek, zobowiązane są uiszczać opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Fakt zameldowania na terenie innej gminy lub brak meldunku na terenie Gminy Damasławek nie zwalnia z obowiązku ponoszenia tej opłaty.  W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (tzw. opłaty śmieciowej) właściciel nieruchomości obowiązany jest złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany. Poprzez zmianę danych rozumie się w szczególności: zmianę ilości osób zamieszkujących nieruchomość (np. urodzenie dziecka, zamieszkanie kolejnej osoby, zgon osoby zamieszkującej nieruchomość), zmianę sposobu zbierania odpadów (segregowane/niesegregowane).

Odpady wytwarzane na terenie nieruchomości powinny być segregowane zgodnie z zasadami obowiązującymi na terenie Gminy Damasławek, następnie przekazywane firmie wywozowej w dniu ich odbioru. Pracownicy firmy wywozowej na bieżąco kontrolują zawartość pojemników na zmieszane odpady komunalne. W przypadku, pojawienia się odpadów segregowanych w pojemniku, właścicielowi nieruchomości zostanie naliczona opłata jak za odpady niesegregowane, czyli w wysokości 19 zł od osoby zamieszkującej. Wystawienie odpadów w workach innych niż przeznaczone do danego rodzaju odpadu, może skutkować brakiem ich odbioru przez firmę wywozową. Wszyscy mieszkańcy Gminy Damasławek, mogą bezpłatnie otrzymać worki do segregacji odpadów w Urzędzie Gminy Damasławek.

 

Sporządziła – Justyna Kokocha

 

ZAŁĄCZNIKI: 


Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
CLOSE
CLOSE