Listopad 2021

Jubileusze 50 rocznicy pożycia małżeńskiego.

JUBILEUSZ

50-lecia Pożycia Małżeńskiego

50-lecie Pożycia Małżeńskiego, to Jubileusz jakim może pochwalić się niewiele par małżeńskich.  Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.  W dniu 18 września 2015 roku Jubileusz  50-lecia Pożycia Małżeńskiego w naszej  gminie   świętowały następujące pary:

Państwo Anna i Łukasz   Kędziora  z Damasławka,

Państwo Janina  i Marcin Kąkol z Kołybek,

Państwo Halina  i Stanisław Wachowiak z Damasławka

Państwo Gabriela i Stanisław Kominiarek z Damasławka,

Państwo Halina i Kazimierz Grubich z Damasławka,

Państwo Marianna i Jan Andrzejczak  z Niemczyna,

Państwo Krystyna i Henryk  Nitka z Damasławka.

Jako wyraz uznania za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin, założonych przed pół wiekiem, Jubilaci zostali odznaczeni medalami „ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE” przyznawanymi przez Prezydenta RP.  Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy Damasławek Pan Jacek Matysiak, który wręczył również wszystkim Jubilatom pamiątkowe statuetki, kwiaty oraz dyplomy.

Wójt Gminy Damasławek Pan Jacek Matysiak wyraził swój podziw i uznanie dla Jubilatów oraz życzył wszystkim Szanownym Jubilatom wszelkiej pomyślności, długich i pogodnych lat w zdrowiu oraz pogratulował tak długiego stażu małżeńskiego.

Życzenia Jubilatom złożył również Starosta Wągrowiecki Pan Tomasz Kranc oraz Przewodniczący Rady Gminy Damasławek Pan Wojciech Ollek.  Spotkanie zorganizowano w miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni  do wspólnego tortu z inicjałami jubilatów, oczywiście nie zabrakło też szampana
i gromkiego STO LAT.

Uroczystość uświetnił występ dzieci z klasy 3 Szkoły Podstawowej  Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, przygotowanych przez Panią Renatę Tończyk oraz Panią Wandę Szmiel.

Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego

mgr Leokadia Kosmowska

GALERIA ZDJĘĆ:

Zdjęcia pamiątkowe – jubileusze 50 rocznicy pożycia małżeńskiego.