Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Licznik odwiedzin

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.

 

 

JUBILEUSZ

50-lecia Pożycia Małżeńskiego

 

 

50-lecie Pożycia Małżeńskiego, to Jubileusz jakim może pochwalić się niewiele par małżeńskich.  Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.  W dniu 23 września 2016 roku Jubileusz  50-lecia Pożycia Małżeńskiego w naszej  gminie   świętowało siedem par małżeńskich:

 

  1. Państwo Maria i Tadeusz Maćkowiak z Damasławka,
  2. Państwo Wanda i Franciszek  Nater  z Piotrkowic,        
  3. Państwo Danuta i Stefan Wiśniewscy  z Piotrkowic,    
  4. Państwo Elżbieta i Edmund Piskulscy z Damasławka,  
  5. Państwo Maria i  Zdzisław Łuczak z Damasławka,                                 
  6. Państwo Arleta  i Klemens Michalak z Niemczyna,  
  7. Państwo Zdzisława i Kazimierz Fabiszak  z Damasławka.

 

Natomiast Państwo Krystyna i Henryk Drossel  ze Stępuchowa oraz   Państwo Zofia i Jan Jarmuż z Damasławka, którzy  z przyczyn osobistych nie mogli przybyć na wspólną uroczystość 50-lecia Pożycia Małżeńskiego, będą uhonorowani medalami za długoletnie pożycie małżeńskie w terminie późniejszym.

Jako wyraz uznania za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin, założonych przed pół wiekiem, Jubilaci zostali odznaczeni medalami „ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE” przyznawanymi przez Prezydenta RP.  Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy Damasławek Pan Jacek Matysiak, który wręczył również wszystkim Jubilatom pamiątkowe statuetki, kwiaty oraz dyplomy.

Wójt Gminy Damasławek Pan Jacek Matysiak wyraził swój podziw i uznanie dla Jubilatów oraz życzył wszystkim Szanownym Jubilatom wszelkiej pomyślności, długich i pogodnych lat w zdrowiu oraz pogratulował tak długiego stażu małżeńskiego.

Życzenia Jubilatom złożyli również Starosta Wągrowiecki Pan Tomasz Kranc, Przewodniczący Rady Gminy Damasławek Pan Wojciech Ollek oraz Dziekan Dekanatu Damasławskiego Ks. Andrzej  Stefański. Spotkanie zorganizowano w miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni  do wspólnego tortu z inicjałami jubilatów, oczywiście nie zabrakło też szampana i gromkiego STO LAT.

Uroczystość uświetnił występ dzieci z klasy III a i III c Szkoły Podstawowej  Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, przygotowanych przez Panią Alinę Matysiak i Panią  Jolantę Dębowską.

 

Sporządziła Leokadia Kosmowska Z-ca Kierownika USC

 

GALERIA ZDJĘĆ

Zdjęcia pamiątkowe.

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone