Listopad 2021

Konkurs fotograficzny pod hasłem „Dbam o swoje piersi”.

Konkurs fotograficzny pod hasłem „Dbam o swoje piersi”

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi ustanowiony przez Europejską Koalicję do Walki z Rakiem Piersi (Europa Donna). Jego celem jest przypominanie o istotnym wpływie stylu życia na zdrowie piersi, możliwościach zapobiegania zachorowaniom na raka piersi oraz o roli wczesnego wykrywania w procesie leczenia raka piersi.

Jest to dobra okazja, aby pomyśleć o zdrowiu swoim i bliskich. Samobadanie oraz regularne badania profilaktyczne piersi są niezwykle ważne we wczesnym wykrywaniu raka, czyli wtedy, kiedy jest duża szansa na jego wyleczenie. Niezauważenie pierwszych objawów lub zwlekanie z pójściem na badania może spowodować, że leczenie jest trudniejsze i daje gorsze wyniki.

W związku ze zbliżającym się Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem „Dbam o swoje piersi”, mającym na celu zachęcenie kobiet do samobadania piersi i wykonywaniu badań profilaktycznych.

W konkursie mogą wziąć udział dorośli mieszkańcy województwa wielkopolskiego, którzy wykonają kolorową lub czarno – białą fotografię związaną z tematem. Należy je przesłać do 31 października 2015r na adres Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu (szczegóły w regulaminie). Fotografię  należy na odwrocie zatytułować  i opatrzyć  komentarzem.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, Wielkopolskie Centrum Onkologii i Przewodnik Katolicki.

ZAŁĄCZNIKI: